کد خبر 22026

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: موضوع ۹ میلیارد دلار. که برخی منتشر کردند مبنایی نداشت و بسیاری از اینگونه خبرها درست نیست

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، داود محمدی روز شنبه در مراسم روز تجلیل از خبرنگار که در استانداری قوین برگزار شد اظهارداشت: در عصری که در آن واقع شده ایم نقش شما بی بدیل است و کسی مانند شما نقش آفرین نیست.

وی افزود: فرنگ سازی به عنوان یک کار زیربنایی باید جدی گرفته شود و خبرنگاری فقط عشق و علاقه است که افرادی با این همه مشکل معیشت و مسکن همچنان در این عرصه تلاش می کنند تا جامعه هدایت شود.

محمدی بیان کرد: رسالت شما سنگین است وباید نقاط قوت و ضعف را منعکس کنید تا جامعه در جریان همه امور قرار گیرد.

وی یادآورشد: متاسفانه در بخش اقتصادی بسیار ضعیف هستیم که باید رسانه ها به آن بیشتر بپردازند اما هم پیشرفت ها و هم نواقص را بگویند.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در توسعه و ابادانی در برخی عرصه ها ۷۰۰ درصد رشد داشته ایم که باید توسط رسانه ها گفته شود.

محمدی بیان کرد: وقتی محدودیتها را می دانیم و برای انتقال آب طالقان با ۷۰۰ میلیارد تومان، ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی کارهای ارزشمندی صورت می گیرد باید این مسائل را بازگو کنیم تا مردم امیدوار شوند.

وی گفت: ما وکیل ملتیم ولی رسالت شما بیان مشکلات و ارایه راهکار باشد تا جامعه رشد کند و نباید منتظر دست تارجی و غیبی باشیم بلکه همه با هم در رسانه و مدیران در ادارات کمک کنیم تا مشکلات حل شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سرعت، دقت و صحت خبر بسیار مهم است و ما باید از شما تشکر کنیم چون عشق و علاقه دارید و در مسیر مهم گام برداشته اید.

وی با اشاره به اهمیت نقد در رسانه اظهارداشت: معمولا ما با نقد رابطه خوبی نداریم و براشفته می شویم به همین دلیل کار شما سخت است.

موضوع گم شدن ۹ میلیارد دلار شایعه است

محمدی در ادامه در خصوص پیاتمدهای ترویج شایعه در جامعه بیان کرد: موضوع ۹ میلیارد دلار. که برخی منتشر کردند مبنایی نداشت و بسیاری از اینگونه خبرها درست نیست و برخی از اساس صحت ندارد و یا این میران نیست.

وی اضافه کرد: کمیسیون اصل ۹۰ فعال تر از گذشته به رسالت خود عمل می کند و ما در این  کمیسیون اگر شکایتی از کار سه قوه بدستمان برسد رسیدگی می کنیم و یا تذکر میدهیم یا در مجلس قرایت می شود و یا به دستگاه قضایی ارجاع می دهیم.

محمدی افزود: نظر ما دیوان شدن کمیسیون بود که شورای نگهبان موافقت نکرد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتماد عمومی به مسئولان خدشه دار شده و در در جلسه استیضاح هم اتفاق خوبی نیفتاد زریا برخی از مدیران واقعا زحمت کشیده اند اما دیده نمی شود و نباید چند تخلف را به همه تعمیم دهیم و اگر تلاش مدیران خدوم را نادیده بگیریم ظلم کرده ایم.

محمدی اضافه کرد: این که یک نماینده هرچی دلش خواست بگوید یا وزیر به نماینده تهمت بزند منطقی نیست در جامعه نباید پمپاژ ناامیدی کنییم به همین دلیل طرحی را تهیه کرده ایم تا مسیر شفاف سازی کارها هموار شود.

منبع: مهر
ارسال نظر

تازه ها