کد خبر 21967

سید حسین نقوی ضمن اشاره به افتتاح حساب بانکی سفارت ایران در لندن گفت: اروپایی ها قصد دارند در مقابل تحریم های آمریکا مقاومت کنند و افزود: این اقدامات در راستای همین تلاشی است که برای ادامه مراودات با جمهوری اسلامی ایران از سوی اروپایی‌ها انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری "باافقتصاد"، سیدحسین نقوی حسینی، در خصوص افتتاح حساب بانکی سفارت ایران در لندن پس از سال‌ها، اظهار داشت: اروپایی‌ها تلاش می‌کنند با توجه به قانون انسداد و همچنین تعهداتی که در برجام دارند، در مقابل تحریم های آمریکا مقاومت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بیان این نکات را مطرح می‌کنند که قصد عدم همراهی آمریکا در تحریم ایران را دارند، اما اینکه تا چه اندازه موفق شوند و بتوانند، به آینده بستگی دارد.

وی با اشاره به افتتاح حساب بانکی سفارت ایران در لندن پس از سال 2009، افزود: این اقدامات در راستای همین تلاشی است که برای ادامه مراودات با جمهوری اسلامی ایران از سوی اروپایی‌ها انجام می‌شود.

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکایی‌ها تهدیدات زیادی دارند و تلاش می‌کنند تا با استفاده از ابزار مجازات و تهدید، کشورها را وادار کنند که از تحریم‌های آمریکا تبعیت کنند، قطعا بسیاری از شرکت‌هایی که شرکای آمریکایی دارند و سرمایه گذاری مشترک دارند، به هر حال در دایره تحریم های آمریکایی ها قرار می گیرند، بسیاری از این شرکت‌ها فعالیت‌های خود در ایران را متوقف کرده و همکاری خود را ادامه ندادند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها در تحریم علیه ایران منزوی هستند و شرکای آن‌ها از تحریم ایران تبعیت نمی‌کنند؛ نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها نتوانسته اند سایر کشورها را برای تحریم ایران همراه کنند.

منبع : خبرگزاری خانه ملت 

ارسال نظر

تازه ها