کد خبر 21636

دبیر حزب موتلفه

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: من نصیحتی به آقای روحانی داشتم که کار زشتی که آقای احمدی نژاد کردند را نکنند ؛ تکرار بگم بگم ها برای مردم کار درستی نیست

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمد نبی حبیبی در نشست خبری حزب موتلفه با اشاره به اهداف حزب موتلفه اسلامی اظهارکرد: در حزب موتلفه انگیزه عمیقی برای تحقق و توسعه تحزب وجود دارد، چون معتقد هستیم یکی از ابزارهای تحقق آرمان های نظام است. در شرایط فعلی تحزب در جامعه ما نهادینه نشده است.
وی تصریح کرد: ما معتقد هستیم رقابت‌های فعلی انتخاباتی بویژه در ریاست جمهوری و قوه مقننه رقابت بین اشخاص و الفاظ است درحالی که این رقابت باید تغییر ماهیت بدهد. ما تغییر مطلوب را در رقابت برنامه ها و مدیرانی که می خواهند برنامه هایی را  اجرا کنند، می‌دانیم و معتقدیم این کار کار حزب است .
حبیبی افزود: الفاظ و اشخاص می آیند باهم رقابت می‌کنند ، هیچ ضمانتی هم نیست که اگر به وعده هایشان عمل نکردند پاسخ گو باشند.
وی گفت: حزب موتلفه معتقد است از کیان دولت در هر صورت باید حمایت کرد. رئیس جمهوری که با رای اکثریت انتخاب شده و با تنفیذ رهبری سر کار آمده باید مورد حمایت همه احزاب و اشخاص قرار بگیرد، حتی اگر از گروه رقیب باشد. چوپ لای چرخ دولت گذاشتن را کار سخیفی می دانیم، اما به معنای چشم پوشی از خطا ها و سوء مدیریت ها نیست.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ما به صراحت می گوییم تیم اقتصادی دولت را ناموفق می‌دانیم. مقداری از نابسامانی های فعلی به نظام اقتصادی و مقدار زیادی از آن به مجریان اقتصادی باز می گردد. معتقدیم باید به رئیس جمهور کمک کرد تا تغییر در تیم اقتصادی ایجاد کند،چراکه  در مملکت قحط الرجال نیست.
وی گفت: ترامپ اخیرا اعلام کرده حاضر به مذاکره بدون شرط با ایران است همین ایشان چند هفته پیش گفته بود، آنقدر باید به ایران فشار بیاوریم تا پای مذاکره بیاید. سوال ایجاد می شود که موضوعاتی که می خواهید بدون شرط قبلی در مورد آن مذاکره کنید چیست؟ من مطمئن هستم می خواهند اقتدار منطقه ای و دفاعی ما و خیلی از اجازه هایی که ما به عنوان عضو معاهدات بین المللی داریم و به آن پاییندیم را نقض کنند. کجای مقررات جهانی گفته ما حق دستیابی به دانش هسته ای علمی و صلح آمیز نداریم؟
حبیبی سپس افزود: من معتقد هستم آقای ترامپ دروغ می گوید. ایشان یک تنه اعلام کردند از برجام خارج می شود. همه برجام به نفع ما نیست. من معتقد نیستم برد-برد بود. به قول آقای رئیس جمهور هم گل خوردیم و هم گل زدیم. ترامپ برای اثبات راست گوییش اعلام کند عضو برجام هستند. ما فکر نمی‌کنیم با مشی همیشگی‌شان مذاکره فایده‌ای برای ایران داشته باشد.
وی در ارتباط با رابطه حزب موتلفه اسلامی و جمنا گفت: من عضو شورای مرکزی جمنا هستم و در جلساتش شرکت کرده و می‌کنم، ضمن اینکه واجد نقاط مثبت و ضعفی است، اما ظرفیت خوبی دارد. در استان‌ها فعالیت می کنند که تشکیلات منظمی در شهرستان ها هم داشته باشند. ما از ابتدا گفتیم از پیش آمدن این ظرفیت جدید استقبال می‌کنیم و در حد توان برای کمک به آن ، پیش می‌رویم. اینکه در آینده به کجا می رسد ؛ می‌دانم که قصد آن گسترش و جمع و جور نگه داشتن نیروهای انقلاب است ؛ ما نسبت به جمنا بی تفاوت نبودیم.
حبیبی خاطرنشان کرد:وقتی آقای روحانی در دور اول ریاست جمهوری پیروز شدند، جلسه ای فورا گذاشتیم و اعلام کردیم نامزد ما نبودید، اما الان هر کمکی برای پیشبرد اهداف نظام خواستید ،آماده همکاری هستیم. نماینده مشخص کردیم اما طی این پنج سال به نامه های ما و نماینده ما پاسخی داده نشده است. خدشه دار کردن دولت کار نادرستی است اگر کسی یک مورد سراغ دارد که موتلفه رقیبش را تخریب کرده بگوید . اما از آن سو هم باید یک قدمی برداشته شود.
وی گفت. ما معقد به کنار رفتن رئیس جمهور نیستیم، با این شرط که ایشان بپذیرند تیم اقتصادیشان شکست خورده است. ما متقاضی اینکه حتما ایشان از موتلفه کسانی را انتخاب کنند نیستیم، امتحان کردیم و دیدیم ایشان حتی مایل به پاسخ گویی به نامه های ما هم نیستند. ما معتقد هستیم دیگران باید به ایشان کمک کنند یک تیم توانمند اقتصادی بر سر کار بیاید.
حبیبی اظهار عقیده کرد: نظر موتلفه اسلامی این است که تیم اقتصادی دولت شکست خورده است؛ باید رئیس جمهور را کمک کنیم تا کسانی را انتخاب کنند که موفق شوند؛ طبیعتا برای تغییر اسم وزرا را نمی بریم.
وی در واکنش به عذرخواهی رئیس دولت اصلاحات از مردم گفت: غلبه بیشتر تصدی پست ها در دوره آقای روحانی با اصلاح طلبان بوده است. خبرنگاران جست و جو کنند ببینند درصد اصلاح طلبان برای تصدی مدیریت استان چه قدر است؟

وی ادامه داد: بیش از ۸۰/.  پست‌ها دست اصلاح طلبان است. ما در این قسمت هم معترض آقای روحانی نیستیم، تشخیص دادند از این طیف استفاده کنند؛ اصلاح طلبان دچار یک پارادوکس هستند، هم می خواهند پاسخ گو نباشند و هم پست ها را داشته باشند. از این رو به نظر من آقای خاتمی به جریان اصلاح طلبی خدمت کرده است، اصلاح طلبان نمک نشناسی نکنند.
حبیبی با اشاره به نامه حسن روحانی به رئیس مجلس در پی سوال نمایندگان از رئیس جمهور گفت: من نصیحتی به آقای روحانی داشتم که کار زشتی که آقای احمدی نژاد کردند را نکنند ؛ تکرار بگم بگم ها برای مردم کار درستی نیست.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

تازه ها