کد خبر 21512

محمود صادقی وزیر اقتصاد را با پرسش در خصوص مبنای قانونی و شرعی افتتاح حساب سپرده توسط خصوص قوه قضائیه و صاحبان حساب‌ها، مبالغ واریز شده و سود حاصله ومواردمصرف آن به چالش کشید و با واکنش تعدادی از نمایندگان و انتقادات حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری را مواجه شد و در نهایت با عذرخواهی وی پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، محمود صادقی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلسشورایاسلامیاز مسعودکرباسیانوزیراقتصاد پرسید: مبنای قانونی و شرعی افتتاح حساب‌های سپرده توسط قوه قضاییه چیست؟ تعداد این حساب‌ها، صاحبان حساب‌ها، مبالغ واریز شده و سود حاصله ومواردمصرف آن از چه قرار است؟

وی گفت: با گذشت سه ماه از درخواست از وزارت اقتصاد برای اعلام گزارشی از حساب‌های قوه قضاییه به مجلس هنوز این گزارش ارائه نشده است. وارد چهارمین دهه انقلاب اسلامی شده‌ایم و به رغم دستاوردهای نظام، شکاف بین حاکمیت و جامعه به بالاترین حد خود رسیده است. یکی از دلایل این اتفاق، شکاف بین دستگاه‌های اداری و مردم و اجرا نشدن قوانین مهم کشور در حوزه شفافیت است. عدم شفافیت باعث شد بی‌اعتمادی رشد کند. در این بستر، فضا برای دشمنان و بیگانگان برای رشد به وجود آمد.

این سخنان نماینده مردم تهران در مجلس اعتراضات تعدادی از نمایندگان و انتقادات حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری را در پی داشت که در نهایت با عذرخواهی وی پایان یافت.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

 

ارسال نظر

تازه ها