کد خبر 21419

معاون وزیر امور خارجه روسیه

معاون وزیر امور خارجه روسیه در خصوص تحریم آمریکا علیه بانک تجاری آگروسایوز با گفتن این مطلب که آمریکا در بازه زمانی 2011 تا 2018، 54 بسته تحریمی علیه روسیه اعمال کرده است ادامه داد که مسلما آنها موفق نخواهند شد از این طریق روسیه را به زانو در آورند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از خبرگزاری «نووستی»،  "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در رابطه با تحریم آمریکا علیه بانک تجاری «آگروسایوز» مسکو، گفت، از سال 2011به این طرف آمریکا تاکنون 54بسته تحریمی علیه روسیه اعمال کرده است.

ریابکوف در تفسیری در این رابطه که امروز در سایت وزارت امور خارجه روسیه به چاپ رسید، نوشته است: «حتی سیاستمداران آمریکایی که تلاش می کنند تا شکل تشدید شده‌ای از "روس‌هراسی" را گسترش دهند، اعتراف کرده‌اند که هیچ یک از تلاش‌ها برای اعمال فشار بر روسیه، تاکنون کارآمد نبوده است. با این وجود آنها با حداکثر توان خود به اقدامات تنبیهی خود علیه مسکو ادامه می‌دهند ولی در نتیجه این کار تنها ناتوانی خود را به نمایش در آورده‌اند.»

به گفته معاون وزیر خارجه روسیه، این مسئله به پیش‌نویس قانون جدید تشدید تحریم‌ها علیه روسیه چند روز اخیر نیز مربوط می‌شود که مبتکران آن چشمان خود را به روی عدم پذیرش سلطه گری آمریکا در جهان بسته‌اند.

این دیپلمات بلندپایه روس یادآور شد: «مسلماً آنها موفق نخواهند شد روسیه را از این طریق به زانو درآورند و این نمایش مضحک سناتورها و نمایندگان کنگره آمریکا نزد افکارعمومی این کشور است که امید دارند در آستانه انتخابات ماه نوامبر به روی لبنان رای دهندگان آمریکایی لبخندی بنشانند.»

روز گذشته مشخص شد که وزارت خزانه‌داری آمریکا فهرست تحریم‌ها علیه کره شمالی را افزایش داده و نام چند شهروند روسی و بانک تجاری «آگروسایوز» روسیه نیز به این فهرست اضافه شده است.

در حال حاضر به طور همزمان چندین بسته تحریم‌های ضدروسی از سوی دولت آمریکا در حال اجرا است که این تحریم‌ها به خاطر الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، اوضاع در مناطق شرقی اوکراین و همچنین به خاطر "دخالت روسیه" در انتخابات سال 2016در آمریکا هستند.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها