کد خبر 21314

وزیر امور خارجه ایران در نشست اتحادیه آ سه آن با وزرای چین و اندونزی دیدار کرد وی در دیدار با ویر امور خارجه چین به همکاری های نزدیکتر خود در همه زمینه های دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی بویژه حفظ برجام به عنوان یک دستاورد دیپلماسی و بهره مندی ایران از مزایای آن ادامه خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، محمد جواد ظریف و وانگ یی وزیران امور خارجه ایران و چین امروز در حاشیه نشست اتحادیه آ سه آن در سنگاپور دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آقای وانگ یی با تاکید بر "دوستانه، راهبردی و همه جانبه بودن" روابط ایران و چین اظهار داشت: دو کشور به همکاری های نزدیک تر خود در همه زمینه های دو جانبه، منطقه ای و بین المللی، بویژه حفظ برجام به عنوان یک دستاورد دیپلماسی و بهره مندی ایران از مزایای آن ادامه خواهند داد.

ظریف نیز چین را کشوری مهم‌ و شریک راهبردی ایران خواند و بر حفظ و گسترش روابط دو جانبه و یافتن راههای نوآورانه در انتفاع ایران از دستاوردهای برجام تاکید کرد.

پیش از این دیدار وزیران‌ امور خارجه ایران و اندونزی در سنگاپور دیدار و در خصوص طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه در روابط دو جانبه بویژه همکاری های اقتصادی، برجام و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

 

ارسال نظر

تازه ها