کد خبر 13846

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

سید حسین نقوی حسینی از طرح دو فوریتی مجلس برای برجام و الزام به خروج از برجام در شرایط عدم ارائه تضمین از سوی کشورهای اروپایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، سیدحسین نقوی حسینی، در توضیح طرح دو فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل دولت در اجرای برجام، گفت: نمایندگان بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام، طرح دو فوریتی را تهیه کردند که طی آن دولت ملزم می‌شود در صورت عدم تضمین‌های لازم از سوی طرف‌های اروپایی، قانون اقدام متقابل را به صورت دقیق به اجرا گذراد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: براساس این طرح دولت موظف می‌شود تضمین‌های لازم را از اروپایی‌ها و اعضای 1+5 منهای آمریکا اتخاذ کند، البته این تضمین‌ها باید کامل و جامع باشد.

نقوی‌حسینی یادآور شد: بر اساس محتوای طرح مذکور، اگر طی مذاکرات آینده اروپایی‌ها تضمین ندادند یا اگر تضمین دادند و آن را نقض کردند، دولت می‌تواند چرخه کامل سوخت را شروع کند. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: طرح دو فوریتی الزام دولت به اجرای قانون قانون اقدام متناسب و متقابل دولت در اجرای برجام به زودی در نوبت بررسی طرح های دو فوریتی قرار می‌گیرد.

منبع : خبرگزاری خانه ملت 

 

ارسال نظر

تازه ها