کد خبر 11242

رئیس مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اینکه علیرضا سلیمی با اشاره به اصل 85 قانون اساسی گفت : موارد فراوانی وجود دارد که هزینه ها از مصوبات پیشی گرفته است و مواردی را ذکر کرد؛ کمیسیون برنامه و بودجه و دیوان محاسبات کشور را مامور کرد تا به تخلفات اتفاق افتاده رسیدگی کنند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،  حجت‌الاسلام  علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی گفت: این اصل بر  حسابرسی و رسیدگی به هزینه دستگاه‌ها تاکید دارد. موارد فراوانی وجود دارد که هزینه‌ها از مصوبات پیشی گرفته است. در بخش الف گزارش کمیسیون برنامه و بودجه نیز ۲.۵ میلیارد دلار تخلف شده است اما نتیجه آن چه شد؟ با متخلف پس از سپردن به پرونده دادستانی دیوان محاسبات چه برخوردی شد؟ یک نفر تخلف کرده است حالا از حساب شرکت ملی نفت جبران می شود؟ با فرد متخلف چه برخوردی شد؟

این عضو کمیسیون آموز ش و تحقیقات مجلس گفت: از سال ۸۹ تاکنون هنوز پرونده تخلفات در  حال رسیدگی است. چرا؟ نباید اجازه دهید گزارش کمیسیون برنامه و بودجه باعث وهن مجلس و دیوان محاسبات شود. تخلفات چند ده میلیارد اتفاق افتاده اما متخلف آزاد است در حالی که باید محکوم شود.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سلیمی گفت: این گزارش براساس آیین نامه داخلی مجلس تهیه شده و به این معنا نیست که دادستانی و دیوان محاسبات به این تخلفات رسیدگی نمی‌کنند.

لاریجانی در عین حال کمیسیون برنامه و بودجه و دیوان محاسبات کشور را مامور کرد تا به تخلفات اتفاق افتاده طی آن سال‌ها رسیدگی کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها