کد خبر 93653

اخبار نرخ ارز

در بازار غیررسمی کشور قیمت خرید و فروش هر دلار آمریکا در ابتدا با محدود قیمت ۲۲ هزار و ۱۰۰ تومان آغاز شد و تا این ساعت در محدوده قیمت ۲۲ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بهای خرید و فروش هر دلار آمریکا در ساعت ۱۵ امروز در صرافی‌های بانکی نسبت به روز کاری گذشته کاهشی ۱۵۰ تومان را تجربه کرد و به بهای ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری و به قیمت ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته شد. 

تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز امروز کاهش ارزش ۱۰۰ تومانی را ثبت کرد. به این ترتیب فروش یورو در این صرافی‌ها با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان انجام شد و عدد ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان نیز برای خرید هر یورو در این صرافی‌ها مشاهده شد.

ارزیابی بازار غیر رسمی ارز گویای آن است که نرخ خرید و فروش دلار در این بازار پس از تجربه چند روز روند تدریجی کاهش قیمت، امروز با شیب ملایمی افزایش داشت. بر این اساس در این بازار قیمت خرید و فروش هر دلار آمریکا در ابتدا با محدود قیمت ۲۲ هزار و ۱۰۰ تومان آغاز شد و تا این ساعت در محدوده قیمت ۲۲ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می شود. این در حالی است که در آخرین ساعات روز گذشته قیمت دلار تا آستانه ۲۲ هزار تومان هم رسیده بود.

همچنین در سامانه سنا نیز در روز کاری گذشته (۲۵ مرداد) برای فروش هر یورو مبلغ میانگین ۲۶ هزار و ۷۵ تومان و برای فروش دلار نیز رقم میانگین ۲۲ هزار و ۶۷ تومان ثبت شده گردیده، تا نشان دهد آرامش بازار در این سامانه همچنان برقرار است.

علاوه بر این، در سامانه نیما اعداد کاهش قیمت‌ها را نشان می‌دهد و در روز معاملاتی ۲۵ مرداد، میانگین بهای فروش هر حواله یورو به قیمت ۲۲ هزار و ۴۸۲ تومان و هر حواله دلار با میانگین قیمت ۱۸ هزار و ۸۱۸ تومان معامله شد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها