کد خبر 89966

اخبار نرخ ارز

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی با رشد 250 تومانی نسبت به دیروز به 18 هزار و 600 تومان رسید و نرخ هر یورو نیز 20 هزار و 600 تومان تعیین شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۳ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان و فروش ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۲۰ هزار و ۶۰۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۲۰ هزار و ۴۰۲ تومان و هر دلار ۱۸ هزار و ۳۹۰ تومان بود.

همچنین هر حواله یورو در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته، ۱۷ هزار و ۹۷۰ تومان فروخته شد، حواله دلار نیز ۱۵ هزار و ۷۲۸ تومان به فروش رسید.

بازار ارز در هفته‌های اخیر همراه با سایر بازارهای موازی، افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است.

رییس کل بانک مرکزی در واکنش به رشد شتابان نرخ ارز در روزهای اخیر گفت: ارزش ذاتی نرخ ارز، با در نظر گرفتن متغیرهای اقتصادی، سیاسی و روانی، در مقایسه با نرخی که امروز در بازار خرید و فروش می شود، حتماً پایین‌تر است.

«عبدالناصر همتی» با بیان اینکه علی‌رغم تداوم فشار آمریکا، ارز مورد نیاز فعالان اقتصادی را تامین خواهد کرد، افزود: نرخ خرید و فروش اعلامی صرافی های منتخب بازار نیز، برای جلوگیری از سفته بازی و آربیتراژ است

رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: تجربه دو سال اخیر به ویژه تا مهر ماه ۹۸ نشان داده نرخ ارز قابل کنترل است.

وی یادآور شد: علی‌رغم التهابات آبان سال ۹۸، ورود به لیست سیاه FATF، شیوع کرونا و افت شدید قیمت نفت و فرآورده ها که هر کدام به نوعی تأثیر افزایشی در نرخ داشتند، بانک مرکزی از تمام ظرفیت های خود برای اعاده ثبات استفاده کرد.

همتی گفت: شرایط بوجود آمده به خاطر کرونا و فشار موقت وارده به بازار ارز در فصل اول امسال و جو روانی ناشی از قطعنامه شورای حکام آژانس، نباید موجب دریافت سیگنال اشتباه بشود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها