کد خبر 80190

اخبار ارز

قیمت فروش دلار صرافی‌های بانکی بدون تغییر نسبت به جلسه گذشته در اولین روز هفته در سطح 13 هزار و 850 تومان تثبیت شد و این در حالی است که قیمت خرید هر یورو 14 هزار و 850 تومان است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هر دلار در صرافی‌های بانکی امروز (شنبه) بدون تغییر قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته (پنجشنبه) به قیمت ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان به فروش رسید.

بر این اساس، نرخ خرید هر دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۵ هزار و۱۵۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۱۹۶ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۳۵۸ تومان بود.

 همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۴ هزار و ۱۲۹ تومان فروخته شد، حواله دلار نیز ۱۲ هزار و ۶۰۶ تومان به فروش رسید.

علت رشد جدید نرخ دلار در روزهای اخیر نزدیک شدن به نشست FATF و نگرانی از قرار گرفتن نام ایران درلیست سیاه این نهاد مالی است.

قرار است نشست اصلی FATF در روزهای پایانی بهمن امسال برگزار شود که در آن به موضوع تصویب نشدن لوایح FATF پرداخته می‌شود.

این گونه شایعه شده که ایران به دلیل تصویب نکردن همه لوایح FATF در لیست سیاه این نهاد قرار می‌گیرد، اما برخی دیگر معتقد هستند که بعید است این اتفاق در نشست پیش روی FATF رخ دهد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این باره می‌گوید: نمایندگان ایران در اجلاس مقدماتی شرکت کرده و نظرات خود را مطرح کردند.

فرهاد دژپسند گفت: با توجه به اینکه ۳۶ بند از ۴۱ بند لوایح امتیاز توسط ایران تصویب و اجرا شده است، نمایندگان ایران استدلال می‌کنند که قرار دادن ایران در لیست سیاه توجیه‌پذیر نیست و امیدواریم مانع از پیوستن ایران به لیست سیاه شویم.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها