کد خبر 69035

تکانه قیمت سکه و طلا در بازار داخلی

افزایش قیمت اونس در بازارهای جهانی باعث شد که نرخ سکه و طلا در بازار داخلی نیز افزایش پیدا کند به طوری که اکنون هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 5 هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نرخ طلا و سکه به علت افزایش قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی و رشد قیمت دلار به تازگی اندکی بالا رفته است؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز (یکشنبه) به قیمت چهار میلیون و پنج هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۹ هزار تومان فروخته شد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران نیز در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز به قیمت چهار میلیون و ۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شد.

همچنین نیم سکه نیز ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۴۰ هزار تومان داد و ستد شد.

علاوه براین در بازار آزاد تهران هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۰۹ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز یک میلیون و ۷۷۵ هزار تومان به فروش رسید.

نرخ اونس طلا در بازارهای جهانی نیز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه به قیمت دیروز، در رقم یک هزار و ۵۱۴ دلار ارزش‌گذاری شد.

مهمترین عامل رشد بهای سکه و طلا در معاملات روزهای اخیر افزایش قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی و افزایش نرخ دلار در داخل است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها