کد خبر 52659

به دنبال تقویت احتمال کاهش نرخ بهره در آمریکا و بالا گرفتن تنش‌های تجارب در جهان قیمت طلا امروز کاهشی اندک داشت، اما همچنان‌در مسیر ثبت بیشترین رشد هفتگی در سال ۲۰۱۹ باقی ماند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به دنبال تقویت احتمال کاهش نرخ بهره در آمریکا و بالا گرفتن تنش‌های تجارب در جهان قیمت طلا امروز کاهشی اندک داشت، اما همچنان‌در مسیر ثبت بیشترین رشد هفتگی در سال ۲۰۱۹ باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر‌ اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۳۳۰ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با نیم درصد کاهش به ۱۳۳۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت فلز زرد از‌ابتدای هفته جاری تاکنون ۲ درصد افزایش داشته و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه دسامبر تاکنون قرار دارد.

هووی لی تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «امیدواری به اینکه جنگ تعرفه‌ای آمریکا و مکزیک موقتی خواهد بود سب شده تا خوش بینی‌ها در بازار‌های جهانی تقویت شود.»

 

وی افزود، احتمالا قیمت طلا تا پایان امروز یعنی زمان انتشار آمار‌های بازار کار آمریکا در این سطح باقی خواهد ماند. سرمایه گذران می‌خواهند بدانند که جنگ تجاری چه تاثیری بربازار کار آمریکا گذاشته است.

مقامات آمریکایی و مکزیکی روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی مذاکراتی را در مورد مسائل تجاری و مهاجرتی انجام دادند. گزارش شده که احتمالا دولت ترامپ وضع تعرفه بر کالا‌های مکزیکی را به تعویق خواهد انداخت. این خبر موجب تقویت شاخص‌ها در بازار‌های مالی شده و افت نسبی قیمت طلا را به دنبال داشته است./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها