کد خبر 51304

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۲۸۳ دلار و ۸۶ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  در حالی که انتشار آمار‌های ضعیف از اقتصاد آمریکا موجب شده است تا ارزش دلار از بالاترین رقم‌های ۲ سال گذشته اندکی فاصله بگیرد و امید‌ها برای کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی مجددا زنده شود، قیمت طلا امروز شاهد افزایش نسبی بود.

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۲۸۳ دلار و ۸۶ سنت رسید. در جلسه قبل، قیمت فلز زرد رشدی ۱.۱ درصدی را تجربه کرده و تا رقم ۱۲۸۷ دلار و ۲۳ سنت بالا رفته بود. قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون نیم درصد رشد داشته است. اما قیمت طلای آمریکا امروز ۰.۱۹ درصد افت داشت و به ۱۲۸۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

پیتر فانگ، تحلیلگر موسسه وینگ فانگ در این باره گفت: «طلا در محدوده قیمت ۱۲۷۰ دلار از حمایت بسیار خوبی برخوردار شده است. پس از انتشار آمار‌های ضعیف از اقتصاد آمریکا شاهد برخی پیش خرید‌ها بودیم که قیمت طلا را بالا برد. اما بعید است قیمت طلا به بالای ۱۲۹۰ دلار برسد.»

ارزش دلار آمریکا پس از رسیدن به بالاترین رقم ۲ سال گذشته، اما به دلیل انتشار آمار‌های ضعیف اقتصادی و احتمال تبعات منفی جنگ تجاری برای اقتصاد آمریکا شاهد افت بود. این وضعیت احتمال کاهش نرخ بهره در آمریکا در سال جاری میلادی را افزایش داده است.

میزان فروش خانه‌های نوی تک واحدی در آمریکا در ماه آوریل کاهش داشته و حجم فعالیت‌های تولیدی در این کشور نیز در ماه می‌به پایین‌ترین رقم در طی حدود یک دهه گذشته رسیده است. این آمار‌ها نشان می‌دهد که رشد اقتصادی آمریکا در ماه‌های آینده به شدت کاهش خواهد یافت. انتظار می‌رود آمار‌های ضعیف اقتصادی فدرال رزرو را تشویق به کاهش نرخ بهره کند که در این صورت موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها