کد خبر 40608

در بازارهای جهانی

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر مذاکرات تجاری چین و آمریکا کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 3.7 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت 1310 دلار و 30 سنت معامله شد.

خبرگزاری رویترز دلیل کاهش قیت طلا را آغاز مذاکرات چین و آمریکا بر سر جنگ تجاری اعلام کرد، قرار است این هفته مذاکرات نمایندگان دو کشور بر سر پایان دادن به جنگ تجاری در چین آغاز شود.

بازار به این مذاکرات خوشبین است و سرمایه‌گذاران در انتظار نتیجه نشست هستند.

پیش از آغاز نشست ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد اگر این مذاکرات به نتیجه نرسید بلافاصله سقف کالاهای چینی تحت تحریم را به 200 میلیون دلار خواهد رساند.

تلاش‌های ترامپ بین دو کشور از سال گذشته آغاز شده و به اقتصاد دو کشور آسیب رسانده است.

عامل دوم پایین آمدن قیمت طلا؛ افزایش ارزش دلار در بازارهای جهانی است که به بیشترین میزان از سوم ژانویه رسید و قیمت طلا را کاهش داد.

زمانی که ارزش دلار بالا می‌رود طلا برای خریداران با دیگر ارزها گران‌تر می‌شود. بنابراین تقاضا در بازارهای جهانی کاهش یافته و قیمت طلا پایین می‌آید.

قیمت فلز زرد امروز در کمترین نرخ 1310 دلار و در بیشترین نرخ  1312 دلار و 80 سنت معامله شد.

قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته 23.5 دلار افزایش داشت اما نسبت به یک سال گذشته 5.4 دلار با کاهش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها نیز نقره 9 سنت کاهش داشت و فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم کاهش‌هایی به ترتیب 8 و 29 دلار را تجربه کردند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها