کد خبر 32520

عضو کمیسیون برنامه مجلس

عضو کمیسیون برنامه مجلس گفت: هرچقدر بتوانیم بر مسائل سیاسی تسلط داشته باشیم شرایط اقتصادی و معیشت مردم روند آرامی طی خواهد کرد. امیدواریم با روند کاهشی نرخ دلار، این ارز تک رقمی شود

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از خانه ملت محمد فیضی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سقوط نرخ دلار در هفته های اخیر اظهار کرد: در این موضوع که نرخ دلار در حال حاضر زیاد و غیر واقعی است، شکی وجود ندارد. این در حالی است که بهای تمام شده و ارزش واقعی ارز نمی تواند ارقامی باشد که این روزها از بازار مخابره می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: جو روانی در کشور فضایی را ایجاد کرده بود که نرخ دلار روزانه افزایش می یافت، افزایش نرخ دلار تابع عوامل متخلف است و تنها تابع متغیرهای اقتصادی نیست.

تاثیر متغیرهای سیاسی بر نرخ دلار

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متغیرهای سیاسی تاثیر بسزایی بر روند افزایش نرخ دلار داشته است، مطرح کرد: هر چقدر بتوانیم در زمینه روابط خارجی مذاکراتی را انجام دهیم و در عرصه بین المللی اقدامات مثبتی را رقم بزنیم،  روند کاهش نرخ دلار ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اگر بدون توجه به علت اصلی افزایش نرخ دلار، تنها درباره متغیرهای اقتصادی صحبت شود، نتیجه درستی اخذ نمی شود، این در حالی است که هر چقدر بتوانیم حقانیت ایران را در صحنه های بین المللی ثابت کنیم، مطمئنا کشور در آرامش خواهد بود.

فیضی در ادامه با تاکید بر تاثیر متغیرهای سیاسی بر افزایش نرخ ارز در کشور، بیان کرد: هرچقدر بتوانیم بر مسائل سیاسی تسلط داشته باشیم شرایط اقتصادی و معیشت مردم روند آرامی طی خواهد کرد، با این حال در مجموع به آینده اقتصادی کشور خوش بین هستم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: امیدواریم با اشاره به روند کاهشی نرخ دلار، این ارز تک رقمی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها