کد خبر 32258

زمانی که این نگرانی ها افزایش می یابد، سرمایه گذاران ترجیح می دهند به جای بازار طلا، در بازار دلار سرمایه گذاری کنند. این دلیل اصلی افت قیمت طلا ست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در حالی که سرمایه گذاران در انتظار سر نخ هایی از روند افزایش نرخ بهره در سال آینده میلادی هستند و در شرایطی که اختلافات تجاری بین آمریکا و چین در آستانه نشست گروه ۲۰ تشدید شده است، قیمت طلا روز سه شنبه کاهش یافت.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۲۲۰ دلار و ۸۷ سنت رسید. قیمت طلا ی آمریکا نیز امروز با ۰۱۰ درصد کاهش به ۱۲۲۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار طلا گفت، تا زمان انتشار صورت مذاکرات نشست فدرال رزرو و روشن تر شدن وضعیت تنش های تجاری در آستانه نشست گروه ۲۰، قیمت طلا در همین سطح باقی خواهد ماند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته، اننظار دارد تعرفه های وضع شده بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را از ۱۰ درصد فعلی به ۲۵ درصد افزایش دهد. وی همچنین بار دیگر تهدید کرده که تمام کالاهای چینی وارداتی به آمریکا را مشمول تعرفه خواهد کرد.

این اظهارات در حالی بیان شده که اخیرا گمانه زنی هایی در مورد توافق احتمالی آمریکا و چین در جریان دیدار روسای جمهور دو کشور در اواخر این هفته در بوینس آیرس مطرح شده بود.

هاینس افزود: زمانی که این نگرانی ها افزایش می یابد، سرمایه گذاران ترجیح می دهند به جای بازار طلا، در بازار دلار سرمایه گذاری کنند. این دلیل اصلی افت قیمت طلا ست.

در حالی که در میانه جنگ تجاری سرمایه گذاران دلار آمریکا را بازاری امن تر از بازار طلا می بینند، قیمت فلز زرد بیشاز ۱۰ درصد نسبت به بالاترین رقم های ماه آوریل کاهش یافته است.

شاخص دلار آمریکا امروز رشد ارزش قبلی خود را حفظ کرد و در نزدیکی بالاترین رقم از ۱۵ نوامبر در نوسان بود.

منبع: کالا خبر

ارسال نظر

تازه ها