کد خبر 30704

عضو کانون صرافان ایرانیان

عضو کانون صرافان ایرانیان گفته است که در چند روز اخیر به دلیل تعطیلات قیمت ارز نوسان اندکی داشته است و با توجه به اینکه هر اتفاقی بر قیمت ارز تأثیر دارد لذا فعلا نمی توان بازار را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کامران سلطانی زاده، عضو کانون صرافان ایرانیان در گفتگویی عنوان کرد در چند روز اخیر قیمت ارز با افزایش قیمتی اندک مواجه بود که دلیل آن تعطیلات چند روزه اخیر بود.

بانک مرکزی توانست با برخی اقدامات بازار را کنترل و سر و سامان دهد و با تقویت سامانه نیما توانست ارز مورد نیاز تجار را تخصیص دهد.

تاکنون تحریم ها بی اثر بوده که تنها دلیل آن تجربیات قبلی ایران در این زمینه است.

همچنین دولت و بانک مرکزی نیز با اقدامات خوبی از جمله کنترل اعلام قیمت های لحظه ای در بازار و فضای مجازی، توانست بازار را کنترل کند.

بانک مرکزی توانست با مدیریت بازار و کنترل عرضه و تقاضا از هدر رفت منابع جلوگیری کند و از سویی با تعامل درست با بخش خصوصی از رخداد اتفاق های هیجانی جلوگیری کرد.

به دلیل اینکه بروز هرگونه اتفاق و حادثه ای در کشور در بازار نیز تاثیرگذار خواهد بود، امکان پیش بینی بازار وجود نخواهد داشت و همچنین دولت نیز به دنبال یافتن کانال های مالی جدید است.

اگر تقاضا در کشور مدیریت و محدود شود، به تعادل در بازار خواهیم رسید و مصرف واقعی در بازار مشخص و با این روند از دلال بازی و سفته بازی جلوگیری خواهد شد و از تقاضای کاذب در بازار نیز جلوگیری می شود.

منبع: ایبنا 

ارسال نظر

تازه ها