کد خبر 30118

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد و به نقل از کیتکو نیوز بانک فرانسوی سوسایت جنرال پیش بینی محتاطانه ای نسبت به قیمت جهانی طلا تا سه ماه نخست ۲۰۱۹ میلادی داشته است.

بانک سوسایت جنرال فرانسه در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد قیمت هر اونس طلا در سه ماه چهارم ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۱۲۵۰ دلار خواهد رسید و این رقم در سه ماه نخست ۲۰۱۹ میلادی نیز به ۱۲۷۵ دلار می رسد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران سوسایت جنرال بر این باورند که علت اصلی افزایش چشمگیر قیمت طلا در روزهای اخیر، تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی و افت شدید شاخص سهام در بازارهای جهانی بوده است.

این ۲ عامل مهم موجب شده است تا بار دیگر تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا افزایش یابد. بانک های مرکزی جهان نیز خرید طلا را افزایش داده اند به طوری که بانک های مرکزی جهان برای نخستین بار از سال ۲۰۱۳ میلادی به خریدار خالص طلا تبدیل شده اند.

علاوه بر روسیه و قزاقستان، بانک های مرکزی ترکیه، لهستان مجارستان و مغولستان نیز ذخایر طلای خود را افزایش داده اند.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با کاهش ارزش دلار طی ماه های آینده، روند صعودی قیمت طلا آغاز خواهد شد. افت بیشتر شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز می تواند عامل مهم و موثر دیگری بر افزایش قیمت طلا باشد.

منبع: کالا خبر

ارسال نظر

تازه ها