کد خبر 21625

محمدکشتی آرای، از کاهش قیمت سکه و طلا خبر داد و اعلام کرد پس از صحبت های رئیس بانک مرکزی و رونمایی از بسته ارزی قیمت سکه 125 هزار تومان کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری"بااقتصاد"، رئیس کمیسیون طلا و جواهر گفت: با رونمایی از بسته ارزی بانک مرکزی شاهد کاهش قیمت در بازار طلا و سکه بودیم به گونه‌ای که از صبح امروز ۱۲۵ هزار تومان قیمت سکه در مقایسه با روز گذشته کاهش یافت.

محمد کشتی آرای  از روند نزولی قیمت سکه و طلا خبر داد و گفت: این در حالی است که قیمت جهانی طلا تغییری نداشته است.

به گفته وی علت کاهش قیمت؛ کاهش تقاضا در بازار در پی کاهش قیمت ارز بوده است. کشتی‌آرای همچنین پیش‌بینی کرد که این روند نزولی طی روزهای آینده ادامه‌دار باشد.

وی ادامه داد: قیمت سکه و طلا امروز روند نزولی داشته است؛ به طوری‌که سکه امامی از صبح سه میلیون و ۳۷۱ هزار تومان قیمت خورد و تا این لحظه (ساعت ۱۶:۳۰) به سه میلیون و ۵۵۱ هزار تومان رسیده است؛ یعنی ۱۵۹ هزار تومان کاهش. همچنین نیم سکه از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان رسیده که کاهش ۱۴۴ هزار تومانی را نشان می‌دهد.

عضو هیات مدیر اتحادیه طلا و جواهر افزود: قیمت ربع سکه ۲۰ هزار تومان و قیمت سکه‌های یک گرمی هزار تومان کاهش داشته است. علاوه بر این قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار از ۲۸۵ هزار تومان به ۲۷۷ هزار تومان رسیده است که کاهش ۸۰۰۰ تومانی را نشان می‌دهد.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

 

ارسال نظر

تازه ها