کد خبر 11287

وضعیت سکه و ارز در بازار تهران

خرید و فروش ارز در صرافی‌ها متوقف شده اما در حاشیه خیابان نرخ دلار حدود 5500 تومان تا 5600 تومان است و نرخ یورو نیز حدود 6700 تومان معامله می‌شود و این در حالی است که سکه نیز حدود یک میلیون و 880 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک مرکزی درواپسین ساعات شب گذشته با صدرو اطلاعیه‌ای که تحت عنوان یکسان سازی نرخ ارز منتشر شد هر گونه خرید و فروش فیزیکی ارز در صرافی‌ها را ممنوع اعلام کرد.

در پی این اعلام امروز صرافان میدان فردوسی معاملات ارز را متوقف کرده و برخی نیز با نصب اتیکت‌های «خرید و فروش ارز نداریم؛ لطفا سوال نفرمائید» متقاضیان بازار را از مراجعه به کانترهای صرافی و سوال و جواب‌های تکراری بازمی‌دارند. در اغلب صرافی‌ها معاملات سکه نیز متوقف است و اغلب اعلام می‌کنند تعطیل هستند و اصلا کار نمی‌کنند.

درب برخی صرافی‌ها نیزدر حالی به کلی قفل و به روی مراجعان بسته است که کارکنان و صاحبان آنها پشت کانترها حضور داشته، اما در عمل فعالیتی ندارند.

اما این تنها یک روی سکه بازار ارز است و در روی دیگر معاملات زیرپوستی در حاشیه خیابان و توسط دلالان در جریان است.

در حالی که در یک سوی خیابان فرودسی یگان ویژه نیروی انتظامی بازار را تحت کنترل دارد،آن‌سو‌تر دلالانی که تا چهارراه استانبول پراکنده شده‌اند با احتیاط به متقاضیانی که از صرافی‌ها دست خالی برمی‌گردند، پاسخ داده و بر سر خرید و فروش ارز با آنها چانه می‌زنند.

نکته جالب در معاملات حاشیه خیایان فردوسی افت نرخ دلار از 6000 تومان به 5500 تا 5600 تومان است. نرخ یورو نیز از بالای 7000 تومان به 6700 تومان کاهش پیدا کرده است.

در عین حال در صورتی که رقم تقاضای دلار به ارقام پائین یعنی 100 تا 500 دلار کاهش یابد، نرخ نیز بالاتر رفته تا 5700 تومان افزایش می‌یابد.

پاسخ اکثر صرافی‌ها به تقاضای خرید سکه نیر همچون دلار منفی است، اما تعداد اندکی برای سکه نرخ می‌دهند که از نرخ‌های اعلامی می توان دامنه نرخ ارز آزاد در بازار را حدس زد.

بر اساس این گزارش برخی صرافی‌ها امروز نرخ سکه تمام را از یک میلیون و 880 هزار تومان تا یک میلیون و 780 هزار تومان اعلام می‌کنند.

وام مسکن از بانک مسکن و جزئیات دقیق آن

 


 

برای وام مسکن چه میزان تسه باید بخریم

برای دریافت وام اوراق بانک مسکن باید از فرابورس اوراق تسهیلات این  وام را خریداری کرد، نماد این اوراق در فرابورس به تسه معروف است برای جزییات بیشتر خرید تسه روی لینک بالا کلیک کنید


 

وام مسکن بانک ملی را چطوری دریافت کنیم 

به تازگی بانک ملی به جمع پرداخت کنندگان تسهیلات مسکن پیوسته است در لینک بالا شرایط کامل در یافت وام از بانک مسکن از بانک ملی توضییح داده شده است 


 

وام 160 میلیونی مسکن و شرایط دریافت آن 

شرایط دقیق وام 160 میلیونی بانک مسکن 


 

وام 80 میلیونی مسکن چیست و چگونه دریافت کنیم

وام 80 میلیونی بانک مسکن همان وامی است که نیاز به سپرده گذاری 40 میلیون تومانی در بانک مسکن را دارداین وام همان تامین مالی  خانه اولی ها است


 

اقساط وام مسکن و نحوه پرداخت آن چگونه است

در لینک بالا اقساط و شرایط وام مسکن از زوج اولی ها تا خانه اولی ها توضیح داده شده است 

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها