کد خبر 92495

سازمان هواشناسی هشدار داد

سازمان هواشناسی در برخی از استان‌های کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی کرده است و نسبت به احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها، آب گرفتگی و برخورد صاعقه هشدار داده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سازمان هواشناسی علاوه بر هشدار نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید در تهران و ۱۱ استان کشور از بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و صاعقه در استان‌های پربارش هشدار داد.

بر اساس اعلام روز سه‌شنبه سازمان هواشناسی، خیزش گرد و خاک و طوفان در زابل برای امروز پیش‌بینی می‌شود و به هموطنان سیستانی برای طوفان پیش‌رو هشدار داده شده است.

سازمان هواشناسی در استان‌های البرز، قزوین و شمال شرق تهران، بخش‌هایی از سواحل خزر، شمال آذربایجان شرقی و غربی، بخش‌هایی از غرب کشور، جنوب سیستان و بلوچستان، استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، شرق خوزستان، غرب اصفهان، هرمزگان ، جنوب و نوار غربی فارس، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی کرده است و نسبت به احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها، آب گرفتگی و برخورد صاعقه هشدار داده است.

از امروز تا پنج شنبه وزش بادهای نسبتا شدیدی را برای شمال سیستان و بلوچستان و قسمت‌های شرقی کرمان  پیش‌بینی شده است.

همچنین بین ۶ تا ۸ درجه از دمای هوا در نوار شمالی کشور، خراسان شمالی و اردبیل کاسته خواهد شد.

سازمان هواشناسی در تهران آسمان کمی ابری گاهی با وزش باد پیش بینی کرده است.دمای هوای تهران امروز به ۴۰ درجه می‌رسد و اواخر هفته قدری از گرمای هوا کاسته خواهد شد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها