کد خبر 91931

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی

سازمان هواشناسی در گزارشی اعلام کرده است که اهواز با 51 درجه امروز و فردا گرمترین مرکز استان ایران خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز رشد ابر گاهی بارش پراکنده در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی در ساعات بعد از ظهر داریم.

وی گفت: بر اساس آخرین نقشه‌های هم‌دیدی و هواشناسی روز سه‌شنبه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده همراه با وزش باد و رعد و برق در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی حاکم است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: در سه روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان، افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمانی صاف همراه با افزایش نسبی دما حاکم است.

اصغری افزود: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در غرب سواحل خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال غرب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: از اواخر وقت روز سه شنبه 31 تیر، باد نسبتاً شدید و افزایش ارتفاع موج  2 تا 2.5 متر در ‌‌‌دریای خزر پیش‌بینی می‌شود، ‌و احتمال‌ غرق شدن شناگران، ‌آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی و آسیب‌ به قایق‌ها و شناورهای کوچک وجود دارد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: توصیه می‌شود ممانعت از هرگونه تردد قایق‌های سبک و تفریحی و شنا کردن در دریا و ممانعت از انجام فعالیت‌های شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت انجام فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل در دستور کار باشد.

وی اضافه کرد: در روزهای یکم و دوم مرداد در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و وزش باد شدید خصوصا در بعد از ظهر خواهیم داشت و در این مدت دما 4 تا 6 درجه در سواحل خزر کاهش می‌یابد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: جمعه هفته جاری و شنبه هفته آتی در اغلب مناطق کشور آسمان صاف است.

اصغری اضافه کرد: در 5 روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک خواهیم داشت و در این مدت شرق دریای عمان نیز مواج خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 38 و 27 درجه خواهد بود.

اصغری ادامه داد: امروز در تهران آسمان نیمه ابری، جهت باد غربی و سرعت باد 14 کیلومتر بر ساعت است. دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 11 درصد است.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: فردا شهر کرد با کمینه دمای 14 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز امروز و فردا با بیشینه دمای 51 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان است.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها