کد خبر 86669

طبق آمارهای منتشر شده در استان بیرجند حدود 11.4 درصد افراد بیکار هستند و از میان افرادی که شاغلند 32 درصد آن ها کشاورز هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی ناصری بعدازظهر شنبه در دیدار با نماینده منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به برخی از مشکلات در حوزه سرشماری در شهرستان بیرجند و به ویژه روستاهای حاشیه آن بیان‌کرد: به عنوان مثال در حاجی آباد در سرشماری هزار و ۸۰۰ نفر جمعیت این منطقه ثبت شده است ولی خانه بهداشت آن ۱۲ هزار نفر را با کد ملی تحت پوشش دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث سرشماری در شهرستان بیرجند با یک کم شماری مواجه هستیم، بیان‌کرد: در بیرجند ۳۰۳ روستای دارای سکنه وجود دارد که ۱۶۱ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت است.

وضعیت اشتغال در شهرستان بیرجند

فرماندار بیرجند با بیان اینکه ۱۴۲ روستای زیر ۲۰ خانوار جمعیت نیز در بیرجند وجود دارد، اظهار کرد: طبق سرشماری در بخش مرکزی بیرجند ۳۲ درصد مشاغل در بخش کشاورزی ۲۸.۵ در بخش صنعت و ۳۹ درصد مشاغل نیز در بخش خدمات است.

ناصری با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در شهرستان بیرجند نیز ۱۱.۴ درصد است، بیان‌کرد: سال گذشته در شهرستان بیرجند کمیته امداد جذب صددرصدی اعتبارات حوزه خود اشتغالی را داشته است.

وی با اشاره به یک مشکل در اعطای تسهیلات به مددجویان بهزیستی ادامه‌داد: برخی از مددجویان تحت پوشش بهزیستی به واسطه ناتوانی و مسائل جسمی امکان هر نوع کار کردن را ندارند و قانون نیز امکان اعطای تسهیلات را به سرپرست او و یکی از اعضای خانواده‌اش را نمی‌دهد.

فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه در زمینه مشاغل روستایی و عشایر بیرجند رتبه نخست را کسب کرده است، بیان‌کرد: ۴۰۰ در این حوزه ۴۰۰ طرح مصوب و قریب ۵۷ میلیارد پرداخت تسهیلات پرداخت شده است.

ناصری با بیان اینکه به طور کلی در بیرجند در سال ۹۸ حدود دو هزار و ۴۰۰ نفر تسهیلات گرفتند و در مجموع میزان تسهیلات پرداختی ۱۶۰ میلیارد تومان بوده است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها