کد خبر 84019

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از کاهش 80 درصدی حمل و نقل عمومی در نوروز 99 نسبت به نوروز 98 خبر داد و تعطیلی حمل و نقل عمومی را به دلیل هزینه‌هایی که در پی دارد به نفع شهرداری دانست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  یوسف حجت گفت: البته اگر این آمار با اسفند ماه سال گذشته مقایسه شود، کاهش مسافر بیش از ۹۰ درصد است.

وی دلیل این امر شیوع کرونا و کاهش مسافران حمل و نقل عمومی عنوان کرد و گفت: در این شرایط با کاهش درآمد هم مواجهه شده‌ایم که این مسئله را طی مکاتباتی با دولتمردان درمیان گذاشته‌ایم اما تاکنون پاسخی دریافت نشده است.
حجت با بیان اینکه شیوع کرونا در پایتخت سبب شده که شهرداری فشار زیادی را متحمل شود، افزود: شهرداری باید از منابع موجود خود، نیازهای اصلی از جمله مواد ضدعفونی کننده، ماسک، دستکش و سایر ملزومات را تأمین کند که این اقدام را هم به تنهایی و بدون هیچ کمکی انجام داده است.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ملزومات بهداشتی توسط اعتبارات مالی شرکت واحد اتوبوسرانی، مترو و تاکسیرانی تهیه می‌شود و در اختیار کارکنان قرار می‌گیرد.

حجت در خصوص پیشنهاد تعطیلی حمل و نقل عمومی پایتخت در پی افزایش آمار مبتلایان ویروس کرونا توسط شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: این موضوع درحالی مطرح شده است که همچنان ادارات تعطیل نشده‌ و تصویب این پیشنهاد مشکلات رفت و آمدی را برای بخشی از جامعه به وجود خواهد آورد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه یکی از دلایل شیوع کرونا در ایتالیا و اسپانیا حمل و نقل عمومی بوده اما هیچ یک از این دو کشور حمل و نقل عمومی خود را تعطیل نکرده‌اند.

حجت با تأکید بر اینکه امکان تعطیلی حمل و نقل عمومی در شرایط کنونی وجود ندارد، گفت: بخشی از جامعه باید سرکار بروند تا همه امکان گذران امور زندگی را داشته باشند و نیازهای مهم و روزمره مردم تأمین شود؛ بنابراین نمی‌توان به صورت صد در صدی شهر را متوقف کرد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، بیان کرد: تعطیلی حمل و نقل عمومی به نفع شهرداری است زیرا با کاهش مسافر همچنان هزینه‌های جانبی بسیاری از جمله برق شبکه، تعمیرات و نگهداری، تهیه ملزومات بهداشتی و ... بر عهده ماست که با تعطیلی حمل و نقل عمومی این هزینه‌های جانبی هم حذف می‌شوند.
وی با بیان اینکه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تابع تصمیم گیری‌های شورای شهر و ستاد کرونا است، یادآور شد: تعطیلی حمل و نقل عمومی در شرایط کنونی مناسب نیست./ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها