کد خبر 83832

همزمانی خانه تکانی با شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت بیشتر بهداشت سبب شد تا تهرانی‌ها در اسفند امسال رکورد بی سابقه‌ای در مصرف به نام خود ثبت کنند و مصرف 29 اسفند 98 آن‌ها به 3.5 میلیون مترمکعب رسید.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران با اعلام مصرف ۳.۵ میلیون مترمکعبی آب در ۲۹ اسفند، آن را در ۵۰ سال اخیر بی سابقه دانست و گفت: علت آن همزمانی خانه تکانی ها و نظافت‌های بیشتر بخاطر جلوگیری از ابتلا به کرونا است.

محمدرضا بختیاری در این باره اظهار داشت: ۳.۵ میلیون متر مکعب معادل مصرف آب معمولا در اوج گرمای تابستان بوده است که ادامه این روند در مصرف آب شرب ما را در تابستان با مشکل مواجه خواهد کرد.

او ادامه داد: میزان آب شرب مصرفی در شهر تهران در سال ۱۳۹۸ به یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به سال قبل از آن ۵۰ میلیون متر مکعب بیشتر است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران با اشاره به بی سابقه بودن مصرف آب شرب در تهران در اسفند ماه سال ۹۸ ادامه داد: بارندگی های ۱۳۹۸ خوب بود و توانستیم بخشی از مصرف را کنترل کنیم، اما ظرفیت انتقال و تصفیه آب شرب محدود است.

بختیاری با بیان اینکه وضع فعلی تهران سبب اختصاص اعتبار مناسب به این استان شده است، گفت: پیش بینی می شود تصفیه خانه ششم تا پایان خرداد به بهره برداری برسد و ۵۰ تا ۶۰ میلیون مترمکعب آب بیشتری برای تهران تولید شود.

او گفت: بیش از ۴۰ درصد آب مصرفی در استان تهران متعلق به بخش شرب است که این رقم در کشور ۷ تا ۸ درصد را تشکیل می دهد./شفقنا

 

ارسال نظر

تازه ها