کد خبر 83818

بارندگی‌هایی که از دیروز در استان کرمان سبب ایجاد سیل در این شهرستان شده است بیشترین خسارت را در شهرستان رودبار جنوب به جای گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، "رضا فلاح" مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، در تشریح آخرین وضعیت جاری شدن سیلاب و امدادرسانی به مناطق متاثر از سیل در جنوب استان کرمان گفت: از بامداد روز گذشته در ۴ شهرستان جنوبی و شرقی استان کرمان شامل روبار جنوب، قلعه‌گنج، کهنوج و ریگان بارندگی‌های شدید و سیل‌آسا را شاهد بودیم.

وی از اقدامات جمعیت هلال احمر در ساعات اولیه وقوع بحران سخن به میان آورد و عنوان کرد: در این چهار شهرستان جنوبی و شرقی استان کرمان تا این لحظه، ۱۴۴ روستا درگیر سیل شده اند که ۳۰ تیم عملیاتی شامل ۲۰۰ نیرو در این مناطق در حال خدمت‌رسانی با ۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و خودروهای کمک‌دار و خودروهای آفروید داوطلبان جمعیت هلال احمر در منطقه هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر در شهرستان های ریگان و رودبار جنوب امدادرسانی در حال انجام است، ادامه داد: اقلام زیستی و غذایی شامل چادر، پتو، موکت و مواد غذایی برای ۷۲ ساعت، برای مردم سیل زده رودبار جنوب و سایر شهرستان‌های متاثر از سیل جنوب استان انتقال پیدا کرده و توزیع آنها از ساعاتی پیش در این مناطق آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه سیل در اصل پیشگیری خیلی موفق نبوده‌ایم، گفت: از مردم می خواهیم کمی در بحث امدادرسانی و توزیع اقلام مورد نیاز صبور باشند و همانگونه که تاکنون با ما همراهی کرده اند، این همکاری در توزیع اقلام امدادی نیز ادامه داشته باشد همچنین مردم به شایعات شبکه‌های مجازی توجه نکنند و اخبار موثق را از رسانه‌های رسمی دریافت کنند.

فلاح با بیان این مطلب که بیشترین خسارات سیل استان کرمان مربوط به شهرستان رودبار جنوب است، با اشاره به اقدامات امدادی در این شهرستان عنوان کرد: تا این لحظه در شهرستان روبار جنوب ۳۶۰ چادر امدادی، ۲ هزار پتو و ۷۵۰ رول موکت در حال توزیع شدن است که پیش بینی می کنیم تا عصر فردا این اقلام در شهرستان رودبار جنوب به صورت کامل توزیع شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها