کد خبر 79482

سازمان راهداری اعلام کرد بارش برف هم اکنون استان آذربایجان شرقی و غربی و برخی از شهرهای غربی را در بر گرفته و قرار است تا دو روز آینده وارد استان البرز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس اعلام سازمان راهداری بارش برف که از شب گذشته در جاده‌های کشور از مناطق شمال‌غربی آغاز شده تا دو روز آینده به استان البرز و جاده چالوس خواهد رسید.

از بامداد امروز سامانه بارشی وارد کشور شده و استان آذربایجان‌غربی و دیگر استان‌های همجوار مانند آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان، همدان و کرمانشاه را در برگرفته است.

بر اساس اعلام سازمان راهداری از امشب(شنبه) و به‌ویژه فردا(یکشنبه) احتمال کولاک در برخی نقاط و جاده‌های استان‌های شمال‌غربی، غربی و بعضی مناطق همجوار آن وجود دارد و از روزهای آینده این سامانه بارشی به تدریج به استان البرز نزدیک خواهد شد و احتمال بارش برف نسبتا سنگین و حتی کولاک در جاده پرتردد چالوس وجود خواهد داشت.

براساس گزارش مرکز مدیریت راههای کشور اکنون جاده‌های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است اما با توجه به احتمال سقوط بهمن در جاده‌های کوهستانی این مرکز خواستار تردد  با احتیاط در این مسیرها شده است.

همچنین هشدار داده شده است که برای تردد در جاده‌های کوهستانی و برفگیر کشور همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است.

بر اساس گزارش این مرکز از آخرین وضعیت جوی هم اکنون بارش برف و باران در برخی از جاده‌های استان‌های اردبیل ، آذربایجان شرقی، زنجان، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه آغاز شده است.

سازمان راهداری از آماده باش کامل راهداران در استان‌های مذکور خبر داده است و احتمال داده که جاده‌ای در این ایام مسدود نشود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها