کد خبر 79001

وزیر ارتباطات اعلام کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد ماهواره ظفر تا پایان هفته جاری به فضا پرتاب خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «محمد جواد آذری جهرمی» امروز (دوشنبه) در صفحه شخصی خود در توییتر خبرهای جدیدی از ماهواره تصویربرداری ظفر داد و نوشت: «از شکست نمی‌ترسیم، نا امید هم نمی‌شویم، با دعای شما و توکل بر خدا، ⁧‫ماهواره ظفر‬⁩ تا پایان این هفته با سیمرغ ایرانی عازم مدار ۵۳۰ کیلومتری زمین می‌شود. ‌امیدوارم موفق شویم و بتوانیم یک فصل جدید از ایران را بسازیم.»

ماهواره ظفر با سه ماموریت اصلی تصویربرداری، ذخیره و ارسال داده و اندازه‌گیری تشعشعات فضایی در مدت زمان ۳ سال در دو نمونه ظفر ۱ و ظفر ۲ در دانشگاه علم و صنعت ایران طراحی و ساخته شده است. 

این ماهواره در رده ماهواره‌های Low Earth orbit(-مدار نزدیک زمین) با ارتفاع مداری ۵۳۰ کیلومتر، شیب ۵۶ درجه و جرم ۱۱۳ کیلوگرم است. در بخش فضایی، ماهواره ظفر شامل محموله تصویربرداری، محموله ذخیره و ارسال، محموله تحقیقاتی تشعشعات فضایی، زیر سیستم‌های تعیین موقعیت، تعیین و کنترل وضعیت، مدیریت داده و فرمان، انرژی، سازه و مکانیزم و کنترل حرارت است.

بخش زمینی شامل ایستگاه تله کامند (سیستم ارسال دستورات از یک نقطه مرکزی برای سایر نقاط راه دور)، تله متری (اندازه‌گیری)، دریافت تصویر، مدیریت محموله ذخیره و ارسال است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها