کد خبر 7875

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، سید جواد حسینی کیا با بیان این موضوع که با توجه به تغییر مقامات عربستانی احتمالا وضعیت زائران ایرانی در عربستان بهتر شود افزود: امسال حج عمره نخواهیم داشت و ظرفیت حج تمتع نیز افزایش نمی یابد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، سید جواد حسینی‌کیا، درباره برگزاری حج در سال ۹۷، گفت: امکان برگزاری حج عمره در سال 97 فعلا وجود ندارد به دلایل سیاسی ظرفیت برگزاری حج عمره موجود نیست.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال گذشته زائران ایرانی بدون هیچ مشکلی مناسک حج را به جا آورند امیدواریم در سال 97 نیز این روند ادامه داشته باشد و ظرفیت این سفر افزایش یابد و خدماتی که ارائه می‌شود از نظر کمی و کیفی بهبود بخشیده شود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به برکناری برخی از مقامات عربی در عربستان پیش‌بینی می‌شود وضعیت زائران ایرانی در حج امسال بهتر شود؛ هزینه حج با توجه به قیمت دلار تغییر می‌کند بنابراین ممکن است با توجه به افزایش قیمت ارز برخی از هزینه‌های این سفر مانند ایاب و ذهاب، اسکان، پذیرایی و ... نیز افزوده شود؛ اقلامی که از ایران فرستاده می‌شوند از نظر قیمت تغییرات چندانی نمی‌کنند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون حج و زیارت در ادامه تاکید کرد: مسئولان حج و زیارت به دنبال افزایش ظرفیت حج 97 هستند و در این راستا مذاکراتی را انجام داده‌اند اما به نتیجه قطعی نرسیده‌اند امید است این موضوع محقق شود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت

 

ارسال نظر

تازه ها