کد خبر 66029

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

رییس هیات عامل ایمیدرو، از افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی به ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش بااقتصاد، خداداد غریب پور، در هشتمین همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری معدن و صنایع معدنی ایران، افزود: یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده امسال در راستای رونق بخشیدن به فعالیت‌های معدنی، اجرای طرح فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس است که فعال سازی ۱۵۰ معدن با زمینه اشتغال سه هزار نفر به شکل جدی دنبال می‌شود.

وی اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس را برای ۵۰۰ معدن در دوره پنج ساله دنبال می‌کند که در صورت اجرا، موجب اشتغال ۲۵ هزار نفر می شود.

رییس هیات عامل ایمیدرو، گفت: بررسی عملکرد بخش معدن و صنایع معدنی در مدت پنج ماهه نخست امسال نشان‌دهنده رشد در زمینه تولید فولاد، مس، گندله و کنسانتره است.

غریب پور افزود: برنامه افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی از دیگر برنامه‌های حمایتی و پشتیبانی از فعالیت بخش خصوصی در این عرصه است که امسال رقم ۳۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده و برای سال ۱۳۹۹ این رقم به ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

گفتنی است؛ هشتمین همایش و نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران امروز با حضور شرکت‌های داخلی و نمایندگان ۱۸ کشور در مصلای تهران گشایش یافت و تا ۱۷ مهر ماه آماده بازدید علاقه‌مندان است.

منبع: کالا خبر

 

ارسال نظر

تازه ها