کد خبر 63143

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با هماهنگی‌هایی که با سازمان هدفمندی یارانه‌ها انجام شده تا هفته آینده بخش زیادی از مطالبات باقی مانده پرداخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یزدان سیف در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه صنعت آرد و نان با بیان اینکه 7 هزار میلیارد ریال از مطالبات گندم‌کاران باقی مانده است، گفت: با هماهنگی‌هایی که با سازمان هدفمندی یارانه‌ها انجام شده تا هفته آینده بخش زیادی از مطالبات باقی مانده پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: البته برخی از گندم گندم‌کاران توسط بخش خصوصی خریداری شده 800 هزار تن آن به صورت رسمی و بخشی نیز غیررسمی بوده است.

سیف با بیان اینکه در حال تصمیم‌گیری برای تامین ذخایر استراتژیک گندم از طریق واردات هستیم، افزود: با توجه به کاهش خرید تضمینی در سال جاری برای تامین ذخایر استراتژیک از طریق واردات تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی از تغییر زمان پایان خرید تضمینی گندم از کشاورزان از آبان ماه به پایان شهریور خبر داد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سالهای گذشته خرید تضمینی گندم تا آبان ماه ادامه داشت اما امسال برای تهیه آمار دقیق و برنامه‌ریزی تولید خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور ماه انجام خواهد شد.

سیف سه دلیل عمده برای کاهش خرید تضمینی گندم در سال جاری را اینگونه تشریح کرد: اولین دلیل مشکل سیل بود که در پایان سال گذشته و ابتدای سال جاری اتفاق افتاد که موجب کاهش تولید  در برخی از مناطق استانهای خوزستان، گلستان و ایلام شد. دلیل دیگر ورود مستقیم بخش خصوصی به خرید گندم مخصوصا در استانهای محل تولید بود./ ایلنا

 

ارسال نظر

تازه ها