کد خبر 57575

وزیر کشور اظهار کرد: استفاده و خرید و فروش و استخراج بیت کوین غیر قانونی و ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور اظهار کرد: تا زمانی که وزارت اقتصاد و دارایی دستورالعملی برای استفاده از بیت کوین منتشر نکرده است، استفاده و خرید و فروش و استخراج بیت کوین غیر قانونی و ممنوع است.

وی گفت: نگرانی در زمینه گمرک و ترخیص کالا وجود داشت و قرار شد جلساتی با هماهنگی دستگاههای معین در راستای برطرف کردن مشکلات ترخیص کالا برگزار شود.

وزیر کشور تصریح کرد: در حال حاضر هرگونه فعالیت مرتبط با بیت کوین ممنوع است و قرار شده تا وزیر اقتصاد و دارایی دستور العملی را تهیه کند و تمام موارد مرتبط با بیت کوین در نظر گرفته شود.

رحمانی فضلی افزود: تا زمانی که این دستورالعمل آماده نشود هیچ گونه مجوزی برای فعالیت های مرتبط با بیت کوین صادر نشده و نمی شود.

وی گفت: بار دیگر تاکید می کنم فعالیت بیت کوین در ایران غیرقانونی است.

وزیر کشور گفت: نگرانی در حوزه افزایش قیمت در برخی از کالاها وجود داشته است. با توجه به اینکه قیمت ارز رو به کاهش است و همچنین قیمت ثابتی داشته است قرار شده است تا قیمت کالا ها افزایش پیدا نکند و دستورالعملی در راستای مانع شدن برای افزایش قیمت کالاها تدوین کنیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: موضوع دیگری که در جلسه مطرح شد بحث کاغذ بود. طی نامه ای که نوشته ایم قرار شد تا برای رسانه ها ۳ هزار تن مجوز کاغذ با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان از فردا صادر شود.

وی افزود: البته کاغذ با نرخ نیمایی الان در بازار وجود دارد.

وزیر کشور گفت: ۵۰۰ هزار تن چوب برای استفاده کارخانه ها در حال حاضر داریم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است تا اول مهر هیچ مشکلی برای کاغذ و همچنین لوازم التحریر نداشته باشیم./مهر

/

ارسال نظر

تازه ها