کد خبر 54468

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد زلزله ای به بزرگی 4.2 ریشتر حوالی قصر شیرین را لرزاند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله که ساعت ۲۱ و ۲۲ دقیقه شامگاه یکشنبه به وقوع پیوست، با موقعیت ۳۴.۴۴ شمالی و ۴۵.۶۴ شرقی ثبت شده است.

این زمین لرزه در ۱۰ کیلومتری قصرشیرین، ۲۰ کیلومتری سرپل ذهاب و ۲۶ کیلومتری خانقین عراق به وقوع پیوسته است.

فرماندار قصرشیرین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون گروه‌های ارزیاب در منطقه حضور دارند، گفت: تمامی دستگاه‌های مدیریت بحران و امدادی پای کار هستند.

مرادعلی تاتار افزود: این زمین لرزه خسارتی نداشته است.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اعلام کرد: به محض وقوع زلزله ۴.۲ ریشتری پنج تیم ارزیاب برای بررسی به محل وقوع زلزله اعزام شدند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها