کد خبر 53907

مسیر ریلی تهران _ قم _ اصفهان نخستین تجربه کشور در دستیابی به فناوری روز دنیا در حمل و نقل ریلی سریع‌السیر است و با تکمیل شدن آن با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت،زمان سفر از پایتخت تا اصفهان به یک ساعت و ۴۵ دقیقه می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نقل از شرکت ساخت وتوسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور؛ معاون وزارت راه و شهرسازی در بازدید از روند اجرایی نخستین و بزرگترین راه‌آهن سریع‌السیر کشور افزود: روند اجرای این مسیر ریلی از تهران تا محدوده فرودگاه امام خمینی بازدید و دستور‌های لازم به منظور هماهنگی با فرودگاه صادر و اقدامات لازم در این محدوده بررسی و آغاز شد.

خیراله خادمی همچنین در بازدید این مسیر ریلی در محدوده دریاچه نمک، محدوده قم و دلیجان گفت: در جلسات کارگاهی و بازدید‌های میدانی برنامه ریزی‌های لازم به منظور فعال کردن بخش‌های مختلف این پروژه صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه پیشرفت فیزیکی کل این پروژه را ۴ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: این مسیر ریلی در مرحله اولیه اجرایی حدود ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی همچنین طول این خط آهن را از تهران تا قم ۱۵۰ کیلومتر عنوان کرد و گفت: در این محدوده نیز بخشی از عملیات زیرسازی در محدوده فرودگاه امام خمینی در حال اجراست.

 

خادمی راه آهن تهران- قم- اصفهان را نخستین تجربه راه آهن پرسرعت در کشور معرفی کرد و افزود: با توجه به حجم بالای مسافر از تهران به اصفهان احداث این مسیر ریلی از پایتخت به یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور یک اولویت ضروری است.

وی تاکید کرد: سرعت سیر قطار در این مسیر ریلی ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت طراحی شده است و به این ترتیب زمان سفر از تهران تا اصفهان به یک ساعت و ۴۵ دقیقه کاهش خواهد یافت./باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها