کد خبر 53113

رئیس سازمان برنامه و بودجه

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در سال جاری 27 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی اختصاص یافته است، افزود: این اعتبار به خزانه ابلاغ شده است و ظرف چند روز آتی با توجه به اولویت بندی ها میان طرح های عمرانی توزیع می شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس جمهور عصر امروز در شورای برنامه ریزی و توسعه راهبردی استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: با توجه به ظرفیت های شورای اقتصادی یک بودجه جدید تعریف و به مجلس تقدیم می شود؛ این بودجه کمترین وابستگی را به نفت دارد و در تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه است و با تصویب این بودجه و کمی هم صرفه جویی می توانیم شرایط اقتصادی فعلی کشور را مدیریت کنیم.

افزایش 30 درصدی اعتبار پروژه های عمرانی

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در سال گذشته 54 هزار میلیارد به انجام عملیات پروژه های عمرانی اختصاص یافت، ادامه داد: دو سال گذشته میزان اعتبار پروژه ها 41 هزار میلیارد تومان بوده است و این بیانگر رشد 30 درصدی اعتبار برای انجام پروژه های عمرانی است؛ اعتبارات جاری نیز به دلیل افزایش حقوق ها 13 درصد افزایش یافت.

تخصیص 27 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی سال جاری

وی با بیان اینکه در سال جاری 27 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی اختصاص یافته است، افزود: این اعتبار به خزانه ابلاغ شده است و ظرف چند روز آتی با توجه به اولویت بندی ها میان طرح های عمرانی توزیع می شود؛ تخصیص این اعتبارات جان تازه ای به پروژه های عمرانی می دهد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: با انجام اقداماتی از قبیل اولویت بندی برای انجام طرح ها، توزیع نقدینگی و تعریف بودجه با کمترین وابستگی به نفت علیرغم تقلیل منابع حاصل از فروش نفت فعالیت کشور به نحو شایسته ای پیش روی خواهد داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در چهار محور می توانیم فعالیت ها را در کشور در قالبی شایسته ساماندهی کنیم؛ درآمدهای پایدار بررسی و شناسایی شوند، هزینه ها کارآمد بررسی شوند، هزینه هایی که جایگزین دارند و یا به نحو دیگری امکان انجام آن ها وجود دارد جایگزین شوند و اقدام شایسته و منطقی نسبت به بحث بودجه و هزینه ها انجام شود.

سیاست های ملی دولت مورد توجه قرار گیرد

وی در ادامه با بیان اینکه سیاست های ملی دولت باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: در حال حاضر با بزرگترین قدرت اقتصادی جهان در جنگ تروریستی مواجه شده‌ایم؛ برای مقابله با این شرایط دو سال مذاکرات کردیم و تمام طرف های قرارداد اعلام کردند که با این تفاهم نامه، درستی انرژی هسته ای ایران اثبات خواهد شد.

معاون رئیس جمهور یادآور شد: باید بدانیم در این سختی ها حق و باطل کیست؟ یک فرد زورگو در دنیا می گوید همه دنیا باید هرچه را که من می گویم کنار بگذارد؛ هیچ ایرانی مؤمنی این موضوع را قبول نخواهد کرد که دولت جمهوری اسلامی خود را تسلیم کند.

دشمن از موضع خود عقب نشینی می کند

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه با بیان اینکه دلم به آینده روشن است، گفت: دشمن از موضع خود عقب نشینی خواهد کرد؛ آن هایی که در ابتدا از شروط چندگانه برای مذاکرات سخن می گفتند امروز اعلام می کنند تنها با سلاح هسته ای مخالفت دارند و این موضوع همان چیزی است که بارها مقام معظم رهبری به آن اشاره داشته‌ اند.

نوبخت با بیان اینکه تحت این شرایط آمریکا باید تحریم ها را لغو کند، اضافه کرد: وقتی کشورهای دیگر قصد دارند با ما حرف بزنند و برای مذاکرات به ایران سفر می کنند یعنی حقانیت جمهوری اسلامی ایران را قبول دارند.

آزادراه تهران-شمال مسیر را 60 کیلومتر کوتاهتر می کند

نوبخت با بیان اینکه موظف هستیم مدیران استانی را از واقعیت های ملی آگاه کنیم، گفت: فردی که از مصدر اجرایی کشور به استان سفر می کند باید مطالب جزئی تر را در اختیار مدیران استانی قرار دهد تا چهارچوب اقدامات مدیران تعریف شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تصور می شود مدیر کشوری در سفر به استان ها باید دستاوردهایی با خود داشته باشد، بیان گفت: قطعه اول آزادراه بزرگ تهران_شمال پس از حدود 25 سال به مرحله بهره برداری رسیده است که دستاورد بزرگی قلمداد می شود.

وی با بیان اینکه چهار راه عبور از جنوب استان البرز برای رسیدن به شمال در حال تکمیل است، اظهار کرد: مسیر آزادراه تهران_شمال 60 کیلومتر مسیر را برای ما کوتاهتر خواهد کرد و با اعتبار 600 میلیارد تومانی می توانیم قطعه نخست پروژه را در سال جاری به بهره برداری برسانیم.

معاون رئیس جمهور افزود: نسبت به استان البرز و کلانشهر کرج متعهد هستیم تا حدود 120 میلیارد اعتبار به پروژه ادامه همت تخصیص دهیم و بتوانیم آن را به بهره برداری برسانیم؛ تکمیل این پروژه بخش مهمی از ترافیک و حجم تردد استان البرز را کاهش خواهد داد.

 

ارسال نظر

تازه ها