کد خبر 52874

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات کمیته آموزش عالی این کمیسیون قرار است طی دو هفته طرح اصلاح کنکور را نهایی کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات  با اشاره به نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: گزارش مرکز پژوهش‌ها درباره تغییر کنکور سراسری با حضور مسئولانی از وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و همچنین رئیس سازمان آموزش کشور بررسی شد.

وی ادامه داد: پیش از این ایده و نظر نمایندگان درباره تغییر و حذف کنکور در مجلس بررسی شده بود، اما قرار شد که این ایده توسط مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی و تکمیل شود لذا امروز مرکز پژوهش‌ها این نظرات به صورت چند صفحه پیش نویس به کمیسیون ارائه کرد.

میرزاده اظهار کرد: کلیات این طرح توسط اکثریت نمایندگان و مسئولان دولتی تایید شد، اما پیشنهاد‌هایی درباره جداسازی نظام سنجش و آموزش، تعداد برگزاری آزمون در سال، شرط معدل، قراردادن اولویت ارشد و دکترا، سیاست بومی گزینی و ... هم مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: در پایان نشست قرار شد کمیته آموزش عالی این کمیسیون ظرف دو هفته با حضور مسئولان سازمان‌های مربوطه طرح را نهایی و به کمیسیون آموزش ارائه کند و بعد از ان این کمیسیون طرح را به مدت یک ماه بررسی و در صورت تصویب به صحن علنی مجلس تقدیم کند./باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها