کد خبر 52420

رئیس بندر شهید کلانتری چابهار از آمادگی این بندر جهت صادرات کالا‌های یخچالی و صادرات و ترانزیت میوه و خشکبار افغانستان به هند از طریق بندر شهید کلانتری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجتبی محمدزاده رئیس بندر شهید کلانتری چابهار از آمادگی این بندر جهت صادرات کالا‌های یخچالی و صادرات و ترانزیت میوه و خشکبار افغانستان به هند از طریق بندر شهید کلانتری خبر داد.

وی افزود: طی سال‌های گذشته و به منظور ایجاد بستر مناسب جهت صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی و کمک به توسعه تولیدات داخلی، با ایجاد سایت نگهداری کانتینر‌های یخچالی زمینه صادرات کالا‌های یخچالی در بندر استراتژیک چابهار و از طریق بندر شهید کلانتری فراهم شده است.

محمدزاده با اشاره به همجواری بندر شهید کلانتری چابهار با سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید، با هم افزایی و تلاش‌های دو سازمان در راستای ایجاد مراکز فرآوری، بسته بندی محصولات کشاورزی و شیلاتی و تسهیلات مورد نیاز؛ زمینه تولید و صادرات این قبیل کالا‌ها فراهم  شده است.

این مقام مسئول گفت: نقش استراتژیک بندر چابهار در اتصال امن و مقرون به صرفه کشور‌های محصور در خشکی به آب‌های آزاد از جمله کشور افغانستان، زمینه توسعه تجارت و فعالیت‌های تولیدی تجار افغان را بیش از پیش فراهم نموده است تا با بهره گیری از امکانات و تسهیلات فراهم شده جهت ترانزیت و صادرات محصولات خود از طریق بندر چابهار استفاده کنند.

محمدزاده که پیش از این طی حکمی از سوی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان به عنوان رئیس بندر شهید کلانتری چابهار منصوب شده در ادامه افزود: طی هفته جاری چندین دستگاه کانتینر یخچالی حامل خرمای صادراتی و خشکبار ترانزیتی کشور افغانستان در بندر شهید کلانتری بارگیری و به مقصد کشور هند ارسال  شد./ایسنا

            

 

 

ارسال نظر

تازه ها