کد خبر 50116

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور اظهار کرد: نرخ بیکاری کشور در سال 97 به نسبت 96 یک دهم درصد افزایش یافت و از 11.9 به 12 درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بابک دین‌پرست عصر امروز در یکصد و چهل و هفتمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان که در شهرستان گرمسار برگزار شد، اظهار کرد: نرخ بیکاری کشور در سال 97 به نسبت 96 یک دهم درصد افزایش یافت و از 11.9 به 12 درصد رسید.

وی تصریح کرد: در استان سمنان این عدد به 7.2 درصد در سال 97 رسیده و هفت دهم درصد نسبت به سال 96 کاهش یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با بیان اینکه استان سمنان این قابلیت را دارد که نرخ بیکاری خود را به عدد پنج درصد برساند، گفت:‌ سه طرح سرمایه‌گذاری خارجی در استان سمنان به مبلغ 22 میلیون یورو در حال انجام است.

دین‌پرست ادامه داد: عملکرد شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان سمنان با 12 جلسه و 47 مصوبه خوب بوده و رتبه 9 کشور را در این خصوص کسب کرده است.

وی با بیان اینکه رسیدگی به واحدهای تولیدی بحرانی و مشکل‌دار مورد تأکید وزارت کشور است، گفت: ‌36 واحد مشکل‌دار در استان سمنان چشم‌انتظار حمایت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور افزود: یکی از مهم‌ترین تکالیف وزارت کشور، پیگیری مصوبات دولت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... بوده و

شناسایی واحدهای تولیدی راکد و تملک‌شده مورد تأکید است.

دین‌پرست اضافه کرد: 81 واحد تولیدی در استان سمنان از سوی بانک‌های این استان تملک شده که لازم است نسبت به واگذاری یا احیای این مراکز صنعتی اقدام شود.

وی گفت: اختیارات مواد 251 و 252 مکرر به استان‌ها واگذار شده و لازم است تا استان سمنان در این خصوص اقدامات خود را به‌صورت جدی پیگیری کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور افزود: در شرایط سخت تحریم، موضوع تنظیم بازار و تأمین کالاهای اساسی از مهم‌ترین مأموریت‌های استانداری‌هاست.

دین‌پرست ادامه داد: با عنایت به ظرفیت‌های غنی معدنی در استان سمنان، در سال گذشته 32 پروانه در بخش اکتشاف معادن صادر شده است.

وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، فرمانداران استان سمنان باید با نهایت تلاش در این زمینه فعالیت کنند و تلاش‌های لازم را برای بازگشت کارخانه‌ها به چرخه تولید داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور بیان کرد: وضع واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی فعال در شهرستان‌ها در ابتدای هر سال به فرمانداران ابلاغ و عملکرد آنها در پایان سال رصد شود.

دین‌پرست یادآور شد: در شرایط جنگ اقتصادی فعلی، باید میز فرمانداران به‌ سنگر دفاع از کشور در شرایط اقتصادی تبدیل شود.

 

 منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها