کد خبر 47474

وزیر آموزش و پرورش گفت: بخشی از مطالبات معلمان پرداخت شد و بخش دیگر مطالبات را پرداخت می کنیم

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست سرپرستان مدارس خارج از کشورکه در مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور برگزار شد،  و در جمع خبرنگاران درباره خبر تعطیلی مدارس خارج از کشور اظهار کرد: تعطیلی مدارس خارج از کشور صحت ندارد و همچنان که منابع ارزی با مشکل مواجه شده است با اتخاذ روش های اداری و استفاده از ظرفیت معلمان مدارس تعطیل نشد و حتی تعداد دانش آموزان افزایش پیدا کرده است و خبر تعطیلی مدارس را تکذیب می‌کنم.

وی ادامه داد: برنامه های مختلفی برای جلوگیری از تعطیلی داریم چراکه مدارس خارج از کشور پایگاه های فرهنگی ایران در خارج از کشور است و با انعطاف روش ها مدارس را پیش می‌بریم هرچند منابع ارزی برای ادامه فعالیت ها موضوع مهمی است و با محدودیت مواجه است.

تعداد معلمان اعزامی با درآمد ارزش کاهش می‌یابد 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره تعداد معلمان اعزامی که باتوجه به نیاز  حقوق ارزی تعدادشان کاهش یافته است، گفت: از روش های محلی استفاده کردیم و البته از معلمانی متخصص که گزینش آنها تایید شده است استفاده خواهیم کرد و تعداد معلمان اعزامی با درآمد ارزی کاهش می‌یابد.

بطحایی درباره تعداد معلمان اعزامی تصریح کرد: سال قبل تعداد معلمان اعزامی ۴۰۷ نفر بود که امسال به ۲۷۶ کاهش پیدا کرد و سال آینده به ۱۵۰ نفر می رسد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بخشی از مطالبات معلمان پرداخت شد و در تخصیصی که از سازمان برنامه گرفتیم بخش دیگر مطالبات را پرداخت می کنیم و میزان مطالبات معلمان خارج از کشور با معادل ریالی ۶۰ میلیارد تومان بود که تخصیص نیافت و به سال ۹۸ رسید.

وزیر آموزش و پرورش درباره علت پرداخت نشدن مطالبات معلمان خارج از کشور تاکید کرد: یکی از مشکلات پرداخت نشدن مطالبات این بود که باید ریال با نرخ نیمایی به ارز تبدیل می کنیم و مشکل بعدی مبادلات بانکی بود در مواقعی ارز داشتیم اما انتقال به کشور مشکل داشت که اکنون حل شده است.

درحال تکمیل/

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

  • فرهنگی

    0 0

    باسلام. جناب وزیر مطالبات ما که ارزی نیست که از دادن آن طفره می روید. تا این لحظه کدام مطالبات را پرداخت کرده اید؟شش ماه اضافه تدریس پارسال را نداده اید. هدیه ازدواج فرزندانمان سه سال است پرداخت نکرده اید.... .

تازه ها