کد خبر 46960

رئیس سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه به دلیل وقوع سیل آزمون ارشد پزشکی به تعویق افتاد، گفت: آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ با تعویق یک ماه در روزهای ٢٧ و ٢٨ تیرماه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی  با اشاره به مهلت مجدد ثبت نام ارشد پزشکی ۹۸ اظهار کرد: مهلت مجدد ثبت نام برای جاماندگان، امکان ویرایش اطلاعات و مدارک برای داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ٩٨ ثبت نام کردند و امکان ثبت نام برای داوطلبانی که هزینه ثبت نام را پرداخت کرده ولی ثبت نام نکرده‌اند از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ فروردین ۹۸ فراهم شده است.

وی ادامه داد: داوطلبان کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸ با مراجعه به سایت سنجش پزشکی نسبت به ثبت نام یا ویرایش فرم ثبت نام اقدام کنند و ثبت نام  برای شرکت در آزمون ارشد پزشکی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه (عادی رایگان)، شهریه‌پرداز دانشگاه آزاد اسلامی و مجازی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی میسر خواهد بود.

ثبت نام بیش از ۵۱ هزار در مهلت ثبت نام اولیه

رئیس سنجش آموزش پزشکی به آمار ثبت نام کنندگان در کنکور ارشد پزشکی در مهلت قبلی اشاره کرد و گفت: بیش از ۵۱ هزار نفر پیش از این در بازه زمانی ۳۰ بهمن تا ۱۰ اسفند ۹۷ در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸ ثبت نام کرده‌اند.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش اولیه در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸ بیان کرد: تعداد ۴ هزار و ۷۰۷ نفر ظرفیت ارشد پزشکی سال ۹۸ است که از این تعداد ۳ هزار نفر مربوط به دوره‌های عادی رایگان و یک هزار و ۷۰۷ نفر مربوط به دوره‌های شهریه‌پرداز است.

زمان برگزاری آزمون ارشد پزشکی ۹۸ 

رئیس سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه به دلیل وقوع سیل آزمون ارشد پزشکی به تعویق افتاد، گفت: در برخی از مناطق کشور، شورای مدیران معاونت آموزشی وزارت بهداشت مصوب کرد آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ همه رشته‌ها که پیش از این قرار بود در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ برگزار شود با تعویق یک ماه در روزهای ٢٧ و ٢٨ تیرماه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:به این ترتیب بر اساس زمان بندی جدید آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ همه رشته‌ها در نوبت‌های صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ تیرماه ۹۸ در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها