کد خبر 45957

استاندار ایلام

استاندار ایلام گفت: شرکت‌های بازرگانی دولتی، استان‌های معین، کمیته امداد، بنیاد برکت، مستضعفان، هلال احمر و ستاد بحران کمک‌های زیادی را فرستاده و می‌فرستند، اما مشکل اصلی ما کمبود بالگرد است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، قاسم سلیمانی دشتکی درباره آخرین وضعیت سیل در استان ایلام بیان داشت: با کاهش بارندگی، اوضاع قابل کنترل‌تر شده است و رودخانه‌ها آرام تر شده اند.


وی ادامه داد: در مواردی که امکان دسترسی جاده‌ای داریم؛ امدادرسانی راحت بود. شرکت بازرگانی دولتی، استان‌های معین، کمیته امداد، بنیاد برکت، مستضعفان، هلال احمر و ستاد بحران کمک‌های زیادی را فرستاده و می‌فرستند، منتها مشکل اصلی ما کمبود بالگرد است.


استاندار ایلام اضافه کرد: متاسفانه بر اثر تخریب پل‌های دسترسی بین دره شهر و پلدختر لرستان، یک بخش از استان ایلام کاملا محاصره شده است، یک بالگرد کوچک اورژانس داریم که علوم پزششکی دو نفره داریم، امکان برقراری تماس نلفنی هم از امروز محقق شد.


سلیمانی دشتکی اضافه کرد: هنوز خدمات ما به آن منطقه‌ بین دره شهر و پلدختر که ۱۹ روستا و ۱ شهر و ۷ کانون عشایری است به دلیل نرسیدن بالگرد نرسیده است و ۳۰ ساعت می‌گذردد، هلال احمر ۲ بالگرد فرستاده که در راه است و بخاطر مه و ابر نتوانسته اند خود را برسانند. ارتش و سپاه هم قول داده‌اند که بالگردهایی برای ایلام بفرستند.


وی تاکید کرد: اگر بالگرد‌ها زودتر برسند، امکانات چادر و سایر نیاز‌ها را به مجموعه‌ای که تحت محاصره هستند، سریعا می‌رسانیم. یک جاده زمینی هم در دست احداث است تا دسترسی زمینی هم بیابیم. یک بالگرد اورژانس که داشتیم تعدادی از افراد گرفتار در سیل  پلدختر را در روستای چندمهر نجات داد و این کمک بزرگی بود.

منبع: میزان

ارسال نظر

تازه ها