کد خبر 19353

وزیر نیرو خبر داد

وزیر نیرو از بازدید از 7 پروژه در حال اجرای صنعت آب برق در سر دو روزه خود به این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، رضا اردکانیان صبح امروز در جریان بازدید از پایاب سد خداآفرین اظهار داشت: وزارت نیرو در عین وجود مشکلات و کمبودها در اعتبارات خوشبختانه توانسته به برکت انقلاب و خون شهیدان دستاوردهای مهمی در صنعت آب و برق کشور به دست آورده که در سطح منطقه بی‌نظیر است.

وی گفت: در سفر دو روزه خوه به استان اردبیل از هفت پروژه در حال اجرای صنعت و برق بازرسی کرده و از نزدیک در جریان روند احداث این پروژه‌ها قرار گرفته و سعی خواهیم کرد که در این بازدید مشکلات را احصا و  برای حل آن‌ها تلاش کنیم.

وزیر نیرو گفت: این پروژه‌ها شامل سد و شبکه خداآفرین بهسازی شبکه مغان، سد عمارت، سد احمدبیگلو، سد گیوی، تصفیه خانه فاضلاب نیر و مراسم افتتاح پست 230 کیلوولت برق در نصیرلو گرمی است.

اردکانیان تصریح کرد: 5 هزار و 700 میلیارد تومان معادل 4 هزار و 600 میلیون یورو در پروژه‌های صنعت آب و برق اردبیل هزینه و یا برای تکمیل پروژه‌ها هزینه خواهد شد که با به بهره‌برداری از این پروژه‌ها تحولات عظیمی در صنعت آب و برق و کشاورزی منطقه رخ می‌دهد.

وی بیان کرد: افتتاح پست 230 کیلوولت برق نصیرلوی گرمی نیز به منظور تقویت شبکه انتقال، کاهش خاموشی‌های منطقه، ایجاد زیرساخت به منظور پاسخگویی نیازهای جدید کشاورزی و صنعتی پروژه‌های این حوزه تا 50 درصد در استان اردبیل افزایش خواهد یافت و نیز کاهش تلفات شبکه فوق به انجام رسیده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها