کد خبر 19077

رئیس کل سازمان خصوصی سازی

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با عنوان کرن اینموضوع که بخش خصوصی محرک اقتصاد کشور است افزود: در حال حاضر فضای بهتری برای خصوصی سازی مهیا شده است و مقاومت ها در برابر اصل 44 کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، پوری حسینی با اشاره به این که بخش خصوصی محرک اقتصاد کشور است گفت: اگر بخش خصوصی را باور کنیم، میتوان به کم شدن حجم و نقش دولت در اقتصاد امیدوار بود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: در حال حاضر فضای بهتری برای اجرای خصوصی سازی در کشور وجود دارد و مقاومت ها در برابر واگذاری ها و اصل 44 کاهش یافته است. همچنین همراهی بیشتری را میان دستگاه‌ها اجرای واگذاری های دولت شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: البته این موضوع به این معنا نیست که با هیچ مشکلی در راستای واگذاری سهام دولت مواجه نیستیم و این در حالی است که کماکان برخی از افراد مقاومت هایی را در این زمینه از خود بروز می دهند که به عنوان نمونه می توان از تلاش برخی افراد برای خروج نام برخی از شرکت ها از لیست واگذاری های دولت یاد کرد.

پوری حسینی با اشاره به این که در اجرای اصل 44 قانون اساسی خلأ قانونی احساس نمی شود گفت: این قانون از جمله قانون های پیشرفته کشور است. بنابراین در این خصوص، ضرورت و احساس نیازی جهت تصویب قانون جدید از سوی مجلس احساس نمی‌شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی ادامه داد: البته در این میان اظهار نظر اشتباه برخی از نمایندگان که ناشی از عدم اطلاع آنها از سازوکار واگذاریها است، گاها مشکلاتی را در راستای اجرای خصوصی سازی ایجاد کرده است که امیدواریم این مشکلات در راستای واگذاری سهام دولت برطرف شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

تازه ها