کد خبر 19033

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: با حمایت نماینده مردم هشتگرد در مجلس شورای اسلامی دستور ویژه‌ای بابت تأمین اعتبار 70 میلیارد تومانی از رئیس سازمان برنامه بودجه اخذ شد مترو شهر جدید هشتگرد تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، امروز بازدید خبرنگاران از مترو و ایستگاه مترو شهر جدید هشتگرد انجام شد. 

در حاشیه این بازدید، سیدمهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه تکمیل مترو شهر جدید هشتگرد و ایستگاه آن در اولویت قرار دارد، گفت: با حمایت نماینده مردم نظرآباد، هشتگرد و طالقان در مجلس شورای اسلامی دستور ویژه‌ای بابت تأمین اعتبار 70 میلیارد تومانی از رئیس سازمان برنامه بودجه اخذ شد که اگر این اعتبار تأمین شود، مترو شهر جدید هشتگرد تا پایان سال تکمیل خواهد شد. 

وی ادامه داد: اگر این اعتبار اختصاص یابد،‌ تابلوی روزشمار تکمیل مترو نیز در این ایستگاه نصب خواهد شد. 

هدایت ادامه داد: با حمایت شرکت شهرهای جدید تا پایان شهریورماه کل روسازی و ریل‌گذاری به پایان خواهد رسید. 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ادامه داد: تاکنون از محل منابع داخلی و ملی 500 میلیارد تومان برای متروی شهر جدید هشتگرد هزینه شده است و با احتساب این 70 میلیارد تومان، مترو تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

افتتاح تصفیه‌خانه و انتقال آب شرب شهر جدید هشتگرد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت:‌ با پیگیری‌های استاندار و نماینده‌های مردم در مجلس به تازگی تصفیه‌خانه و واحد انتقال آب شرب شهر جدید هشتگرد افتتاح شد و تا 15 مردادماه در واحد مقیاس 200 لیتر آب شرب شهری وارد شبکه آب شهر جدید هشتگرد می‌شود. 

هدایت بیان کرد:‌ بعد از ورود آب شرب به شبکه، موضوع نصب انشعابات را دنبال می‌کنیم که امیدواریم به سرعت توسط دستگاه‌های خدمت‌رسان دنبال شود وا ین 4 هزار واحد که انشعاب ندارند، متصل شود. 

تکمیل جاده دو بانده هشتگرد ـ طالقان تا پایان سال

هدایت گفت:‌جاده دو بانده طالقان به هشتگرد که از شمال هشتگرد در حال احداث است، تا پایان زیر بار ترافیک می‌رود و این مسیر به اصلی‌ترین جاده‌های کشور تبدیل خواهد شد زیرا مسیر قزوین را 50 کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند. 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ادامه داد: این مسیر 35 کیلومتر توسط اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در حال احداث است.

ساخت 2 هزار و 700 واحد باکیفیت و ارزان‌قیمت

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: با تکلیف وزیر راه و شهرسازی، واحدهای جدید مسکن شهر جدید هشتگرد با مدل‌های جدید ساخته می‌شود که 2 هزار و 700 واحد با مشخصات کیفیت خوب و ارزان‌قیمت خواهد بود. 

واگذاری 10 هزار واحد بدون متقاضی در قالب بسته‌ حمایتی - پیشنهادی به سازندگان

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد بیان کرد: درباره 10 هزار واحد بدون متقاضی شهر جدید هشتگرد طبق مصوبه‌ای که از مجمع گرفتیم، در قالب بسته پیشنهادی - حمایتی این واحدها به سازندگانواگذار خواهد شد. 

هدایت ادامه داد:‌ این واگذاری ها خارج از چارچوب مسکن مهر و خودمالکی است.

وی توضیح داد: طبق مجوزی که ازم جمع گرفته‌ایم 30 درصد قیمت کارشناسی زمین را از سازنده می‌گیریم، یک سال تنفس وجود دارد و مابقی در 48 ماه از سازنده دریافت می‌شود، ضمن آنکه تسهیلات بانکی هم دارد. 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ادامه داد: همچنین در راستای کمک به شهرداری و بهبود فضای سبز شهری 40 میلیارد تومان اراضی به شهرداری تحویل داده‌ایم. 

هدایت ادامه داد: همچنین در راستای حمایت از سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد اواخر مردادماه امسال همایش ملی سرمایه‌گذاری در شهر جدید هشتگرد خواهیم داشت تا بتوانیم با حمایت سرمایه‌گذاران و رویکرد حمایت از بخش خصوصی، پروژه زیرساختی اجرا شود. 

* نامگذاری شهر جدید هشتگرد به شهر ورزش و هنر

وی با بیان اینکه موضوع تصویب پهنه‌بندی حریم شهر جدید هشتگرد را دنبال می‌ کنیم، گفت:‌ در پهنه صنعتی،‌ صنایع پاک در شهر جدید هشتگرد، اراضی جهت حمایت از مجموعه‌های صنعتی اضافه می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه شهر جدید هشتگرد شهر ورزش و هنر نامگذاری شده است، گفت: حدود 500 هکتار اراضی گردشگری و 500 هکتار اراضی صنعتی در حریم شهر جدید هشتگرد داریم. 

وی ادامه داد: ارتقای کیفیت محیط شهری، حمایت از بخش خصوصی، چارچوب شهر هوشمند، بهینه‌سازی مصرف انرژی و کیفی‌سازی به جای کمی‌سازی از رویکردهای اصلی در شهر جدید هشتگرد است. 

تحویل 26 هزار و 700 واحد در شهر جدید هشتگرد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت:‌ 48 هزار واحد در برنامه مسکن مهر شهر جدید هشتگرد قرار دارد که 26 هزار و 700 واحد آن افتتاح و تکمیل شده است. 

وی ادامه داد: همچنین 11 هزار واحد پیشرفت بالای 85 درصد دارد.

اختصاص 2.8 میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی شهر جدید هشتگرد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت:‌ امسال یک هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی به کل مسکن مهر اختصاص یافت تا اعلام نیاز در قالب رقم 500 میلیارد تومان انجام دادیم که 32 میلیارد تومان به شهرهای جدید اختصاص یافت و 2.8 میلیارد تومان آن به شهر جدید هشتگرد رسید. 

هدایت ادامه داد: در کل مسکن مهرهای شهر جدید هشتگرد بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه شده است و در گذشته برخی ارقام از این پروژه خارج و جای دیگر هزینه شده است. 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: از رقم 6 میلیارد تومان مسکن مهر معلولان در شهر جدید هشتگرد 4 میلیارد تومان برای انشعابات و ... هزینه شده است و 2 میلیارد تومان 2.5 سال قبل به متقاضیانانصرافی پرداخت شد که امسال یک و نیم میلیارد تومان به این پروژه اختصاص دادیم، تا بتوانیم آن 2.5 میلیارد تومان را جبران کنیم. 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها