کد خبر 18983

رحمانی فضلی خبر داد

وزیر کشور صبح امروز در جریان سفر به زابل از آماده سازی 14 ایستگاه پمپاژ آب از مجموع 17 ایستگاه در نظر گرفته شده برای طرح آبرسانی سیستان آماده خبر داد و اولویت دولت در این مناطق را مسائل اقتصادی و اشتغال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، از زابل، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در جریان سفر به زابل در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اولویت ما در منطقه سیستان مسائل اقتصادی و اشتغال است، اظهار داشت: به زودی طرح‌های دستگاه‌های مختلف برای منطقه سیستان در جلسات تخصصی بررسی می‌شود و امیدواریم با پیگیری مسئولان محلی و ملی این طرح‌ها را در زمانبندی مناسب اجرایی کنیم.

وزیر کشور با تاکید بر حساسیت منطقه سیستان برای مسئولان کشوری، گفت: از مدت‌ها قلب کارگروهی با دستور شخص رئیس جمهور در وزارت کشور تشکیل شد که در این کارگروه قرار بر این شده همه دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی و حکومتی هر کدام طرحی را در زابل انجام دهند و به ثمر برسانند.

وی بیان کرد: با توجه به بازدیدی که از طرح آبرسانی با لوله به 46 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت سیستان داشتیم، مشکلاتی از جمله بحث تخصیص به موقع اعتبارات طرح و تامین به موقع مواد اولیه توسط مجریان مطرح شده که برای حل آنها پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

رحمانی فضلی اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون 14 ایستگاه پمپاژ آب از مجموع 17 ایستگاه در نظر گرفته شده برای طرح آبرسانی سیستان آماده بهره‌برداری شده و در مجموع پروژه روند خوبی را طی می‌کند که امیدواریم هر چه زودتر آماده بهره‌برداری شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها