کد خبر 16505

در آمارگیری نیمه‌ی دوم سال ١٣٩٦، بیش‌ترین افزایش قیمت مربوط به «ورق برنز» با ۱۰۶.۹درصد و بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط «پلاستوفوم (یونولیت) ٢٠ کیلوگرم در مترمکعب» با ۷.۲ درصد بوده است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از مرکز آمار ایران، ‌طرح آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی از سال ١٣٦٥ به‌صورت شش‌ماهه در سطح استان تهران توسط مرکز آمار ایران اجرا می‌شود. در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به قیمت مصالح ساختمانی (١٢٧ قلم) با مراجعه به تولیدکنندگان یا عمده‌فروشان مصالح ساختمانی و با استفاده از تبلت، جمع‌آوری می‌شود. آمارهای مربوط به نیمه‌ی دوم سال ١٣٩٦ به‌صورت زیر است:

 در مقایسه‌ی تمامی ١٢٧ قلم مورد آمارگیری این دوره، «چوب چهار تراش خارجی» با ۸۸.۲درصد دارای بیش‌ترین افزایش و «کول سیمانی» با ١١.٤ درصد دارای بیش‌ترین کاهش در متوسط قیمت نسبت به دوره‌ی قبل بوده‌اند.

همچنین، مقایسه‌ی متوسط قیمت در این دوره با دوره‌ی مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بیش‌ترین افزایش قیمت مربوط به «ورق برنز» با ۱۰۶.۹درصد و بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط «پلاستوفوم (یونولیت) ٢٠ کیلوگرم در مترمکعب» با ۷.۲ درصد بوده است.   برای مشاهده جزئیات بیشتر این خبر به فایل پیوست مراجعه کنید.

 

 
منبع: مهر
ارسال نظر

تازه ها