کد خبر 16212

یک نماینده مجلس مطرح کرد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به این موضوع که در شرایط کنونی اقتصاد ظرفیت اشتغالزایی برای همه اقشار جویای کار را ندارد بنابرین با بخش های غیر رسمی از جمله دستفروشی در مترو نمی توان برخورد سلبی و قهری داشت.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، سیده فاطمه ذوالقدردرباره وضعیت ایجاد مشاغل  غیررسمی در کلان شهرها، گفت:گستره اشتغال و تنوع مشاغل و اصناف در شرایط اقتصادی امروز کشور بسیار بیشتر از گذشته شده که عدم شکل گیری برخی از اصناف به موازارت رشد تنوع مشاغل باعث شده که مشکلاتی نظیر مشاغل غیررسمی از جمله دستفروشی در مترو پدیدار شود.

 نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل سدمعبر و شلوغی در خطوط مترو را در کنار فروش کالاهای بعضا قاچاق  از  پیامدهایی منفی دست فروشی در کلانشهر تهران  است،تصریح کرد:باید درنظر داشت که این افراد در شرایطی که امکان اشتغال در مشاغل رسمی را ندارند با حداقل سرمایه ای برای خود کسب و کاری را به راه انداخته اند که هزینه‌های خود و خانواده را تامین می‌کنند.

وی ادامه داد:در شرایطی که اقتصاد ظرفیت اشتغالزایی لازم برای همه اقشار جویای کار را ندارد؛نمی توان با این بخش از مشاغل غیررسمی نیز صرفا برخوردهای قهری و سلبی داشت.

 عضوهئیت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس  یادآورشد:باید درنظر داشت در سال حمایت از کالای ایرانی اتخاذ راهکاری عملگرا و نظام مند برای شاغلین غیررسمی که قریب به ٥٠ درصد سهم اشغال را دارند؛ اهم واجبات طلقی شود تا بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی در کنار مشکلات اقتصادی برخواسته از اشتغال غیررسمی را که یکی از آنها ورود و مصرف کالاهای قاچاق در کشور است،را مدیریت کنیم.

منبع : خبرگزاری خانه ملت 

ارسال نظر

تازه ها