کد خبر 11257

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از جریان اصلاح مالیات بر ارزش افزوده با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی خبرداد و اعلام کرد: اعضای کمیسیون اقتصادی با ترجیحی تعیین شدن مالیات بر ارزش افزوده بخش گردشگری موافقت کرده اند و بر این اساس نرخ مالیاتی اقامتگاه های کمتر از درجه 3 به میزان 3 درصد تعیین شد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، رحیم زارع، درخصوص نشست های کمیسیون اقتصادی مجلس در مشهد مقدس گفت: از روز چهارشنبه هفته گذشته با حضور رئیس سازمان مالیاتی، موادی از لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسات علاوه بر نظرات اعضای کمیسیون اقتصادی، نمایندگان اتاق های بازرگانی و اصناف و همچنین مسئولان سازمان مالیاتی نظرات خود را در راستای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ارائه کردند.

زارع تصریح کرد: در بخش های مختلف لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده مورد بررسی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که می توان به بررسی موضوع نرخ مالیات بر ارزش افزوده بخش گردشگری اشاره کرد.

وی افزود: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس موافقت کردند که نرخ مالیات بر ارزش افزوده بخش گردشگری به صورت ترجیحی تعیین شود که بر این اساس نرخ مالیاتی اقامتگاه های کمتر از درجه 3 به میزان 3 درصد تعیین شد.

زارع در ادامه گفت: تعیین نرخ ترجیحی مالیات اقامتگاه های کمتر از درجه 3 در راستای حمایت از بخش گردشگری کشور بوده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جلسات آتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مواد باقی مانده از لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده مورد بررسی قرار می گیرد تا برای بررسی به صحن علنی مجلس ارجاع داده شود.

گفتنی است در جلسات کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و مسئولان و کارشناسان دستگاه های ذی ربط حضور داشتند.

منبع : خبرگزاری خانه ملت 

ارسال نظر

تازه ها