کد خبر 87431

با انتشار سود و زیان شرکت های دیجیتالی، سونی اعلام کرد در شرایط کرونا تنها توانسته است 35 درصد از سود خود را نگهدارد و تحقق بخشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  سونی که بدون شک یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در صنعت الکترونیک و سرگرمی در جهان به شمار می رود، به تازگی با انتشار گزارش مالی جدید خود اعلام کرده که سود عملیاتی آن در سه ماهه منتهی به مارس ۲۰۲۰ میلادی، ۳۵.۴۵ میلیارد ین ژاپن معادل ۳۳۱ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که معادل ۸۲.۷۳ میلیارد ین بوده، تحت تاثیر تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا بر روی بخش های مختلف این شرکت نظیر دوربین، تلویزیون و سنسور گوشی های هوشمند، ۷۵ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت ژاپنی همچنین به علت آینده نامعلوم صنعت الکترونیک و بحران پاندمی کرونا، از ارائه گزارش و چشم انداز سال مالی جاری خودداری کرده است.

سونی همزمان با اعلام وضعیت اضطراری در قرنطینه و وضع محدودیت های سختگیرانه از سوی دولت ژاپن خطوط تولید و فعالیت بسیاری از کارخانه های خود را در این کشور و برخی دیگر از کشورهای جهان متوقف کرده بود.

البته تنها بخش موفق و درآمدزای سونی در بحران پاندمی کرونا و خانه نشینی بالغ بر نصف جمعیت جهان، صنعت سرگرمی و گیمینگ بخصوص کنسول های بازی پلی استیشن بوده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها